This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung S5 16mp kamerayla geliyor

Samsung’a yakınlığıyla tanınan Sammobile sitesinin haberine göre, şirketin S serisinin bir sonraki halkası olacak olan S5’de 16 megapiksellik kamera bulunacak.Rekonstrüksiyon: Resimdeki Galaxy S4 modelinin dışa uzanan kamerası, amiral gemisi S5 modelinde telefon ile bütünleşiyor. 

galaxy s4 mini 13

Resimdeki Galaxy S4 modelinin dışa uzanan kamerası, amiral gemisi S5 modelinde telefon ile bütünleşiyor.
 © AndroidPIT

Samsung’un akıllı telefonlarında halihazırda 16 megapiksel kameralar bulunsa da, bu cihazların tümü, arkalarında dışa uzanan bir sensöre sahip olan kamera-akıllı telefon füzyonu. Fakat gelen haberlere göre, Samsung’un, beklenmekte olan Galaxy S5 modeli gibi amiral gemisi akıllı telefonlarında da 16 megapiksel kamera kullanmaya başlayacağı gelecek yıl bu durumda bir değişiklik olabilir.  

Sammobile’ın haberine göre, Samsung, optik görüntü stabilizasyonu (OIS) özelliğini barındıran bir 16 megapiksel sensör geliştirme aşamasında. Buna karşın, söz konusu OIS özelliğinin Galaxy Note 3 ile gelmesini bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilirler. Nitekim gelen haberler, Samsung’un sağlayıcılarından OIS aktifleştirilmiş yeterli sensör alamadığını, dolayısıyla da bu özelliği sıradaki fabletinden geri çekme kararı aldığı yönünde.

Note 3 için geri sayım

Samsung, standart bir 13-megapiksel sensörden harika bir görüntü kalitesi elde edebileceğini Galaxy S4 ile kanıtlamıştı, dolayısıyla bu yeni 16MP sensörlerin neler yapabileceklerini görmek heyecanlı olacak. Note III’e gelince; Note III’ün kamerasında OIS özelliğinin bulunup bulunmadığını kısa bir süre içerisinde öğreneceğiz. Note 3, 4 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek olan resmi bir etkinlikle basına tanıtılırken, AndroidPIT olarak bu etkinliği yakından takip ederek cihazla ilgili gelişmeleri anbean size aktaracağız. Dolayısıyla o tarihe kadar, bu konuda çok fazla spekülasyonda bulunmaya gerek görmüyoruz.

Vasıtasıyla Sammobile Kaynak: Naver

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!