This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung su ve toz geçirmez telefonlara yöneliyor

Samsung Galaxy S5 hakkında ortaya atılan iddialardan bir diğeri de Samsung'un Galaxy S5'in su geçirmez bir versiyonu üzerine çalıştığıydı. Samsung'un buna uygun anten siparişi yaptığı iddiaları bunu destekliyor.

Samsung Galaxy S4 Active
Samsung Galaxy S4 Active modeli Galaxy S4'ün su geçirmez versiyonu. / © paritynews

Üstelik Samsung toplam Galaxy S5 satışlarının %20 ila 30'unun su geçirmez versiyonundan gelmesini umduğu söyleniyor. Samsung her ne kadar üstün satış rakamlarına ulaşsa da pek tatmin olmadığı Galaxy S4 satışları üzerine Galaxy S5 üzerine epey kafa yoruyor. Tez ve su geçirmezlik özelliğinin ise satışlarını artırmasını umuyor. Kimliği belirsiz bir kaynağa göre ise su geçirmezlik ve toz geçirmezlik özelliği, bu yıl satışa çıkacak, Samsung'un as oyuncularının standart özellikleri olacak.

Samsung'un 5 milyon adetlik LDS anteni siparişini iptal edip yerine IMA (in-mold antenna-kalıp içi anten) antenlerinden sipariş ettiği iddia ediliyor. LDS antenleri cihazın arka kapağında bulunuyor ve IMA antenlerine nazaran daha ince üretilebiliyor. Fakat su geçirmezlik özelliğine imkan tanımıyor. IMA antenleri ise biraz daha hacimli yapılarının yanında su geçirmez elektronik cihazlarda kullanıyor. Galaxy S4 Active modelinin Galaxy S4'e göre biraz daha kaba bir yapıya sahip olmasının sebebi de bu anten farklılığı aslında.

samsung galaxy s4 active akku
Galaxy S4 Active'in IMA anteni/ © phonearena

Söylentilere göre IMA antenlerini üreten Daesan Electronics, geliştirdiği yeni tekniklerle hemen hemen LDS kadar ince bir anten üretmeyi başarmış. Dolayısıyla eğer bir Galaxy S5 Active modeli piyasaya sürülürse, Samsung bu cihazlarda ince IMA antenlerini kullanacak. Galaxy S4 Active modelinin ilk etapta 5 milyon adet üretildiği, eğer talep olursa üretimin yapılacağı söyleniyor. Böyle bir cihazın varlığından bile şüphe edilirken piyasaya mayıs ayı civarında sürüleceği fısıltılar arasında.

Vasıtasıyla SamMobile Kaynak: gforgames

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • uğur ö. s4 activelere güncelleme konusunda bi ses çıkmadımıya :(

  • Yasin Öz 14.Şub.2014 Link to comment

    su ve toza dayanıklılık konusunda sony çok daha önde. aslında herkes sony'yi eleştiriyor ancak sony'den başka hiçkimse o kadar güzel tasarımla suya ve toza dayanıklı telefon üretebelir.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!