This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung’un P10 Tableti iPad’in Ezeli Rakibi Olabilir

Samsung’un piyasaya çıkacak P10 tabletinin özelliklerine göz attıktan sonra size şunu diyebiliriz: Samsung bir canavarı serbest bırakmak üzere! Galaxy Note 10.1’i inceledikten sonra (tabii önceki Galaxy Tab 10.1’e de pek çok şey borçlu), Samsung’un doğru yolda ilerlediğini rahatlıkla söyledik. Ama asıl bu cihaz gerçekten bambaşka gözüküyor. Bu cihaz yeni iPad’in veya başka herhangi bir Android tabletin rakibi değil. Bu özelliklere sahip tablet kısaca karşısına gelen tüm cihazları yerle bir edebilir.

P10, Samsung tarafından resmi olarak açıklanmamış olsa da güvenilir kaynaklar cihazın yolda olduğunu belirtti. Özellik bakımından söylenenlere bakılacak olursa Samsung, A15 Exynos 5250 çip (1.7 Ghz) kullanacak ki bu Tegra 3 ve Snapdragon quad core çiplerin çok ilerisinde (Samsung’a göre onlardan 1.5, 2 kat daha hızlı). P10, büyük ihtimalle 11.8 inçlik 2560 x 1600 çözünürlüklü WQXGA ekranıyla en yeni iPad’in ekran çözünürlüğünü (2048 x 1536) geride bırakıyor.

Yeni A15 çipi her açıdan gerçek bir oyun çipi. Exynos 5250 bir yandan 1080p video kaydı yaparken öbür yandan video gösterme, HDMI çıkışıyla TV’ye yansıtma gibi birçok multitaski bir arada yapabilecek güçte.

Kötü haber ise şu: P10’da Android işletim sistemi olabilir. Ama Samsung bu cihazda Windows 8’i de seçebilir. Şu ana kadar bununla ilgili kesin bir bilgi yüz üstüne çıkmış değil. Bu özellikler, Jelly Bean, bir de iyi bir fiyatlandırma ile cihaz sınır tanımaz noktalara ulaşabilir.

Pazara giriş tarihi hakkında kesin bir bilgiye sahip olmasak da bazı kaynakların dediğine göre cihaz 2012’de piyasaya giriş yapacak.

Daha fazla bilgi geldiğinde sizinle paylaşacağız.

Resim: thegate.ca

Kaynak: Slashgear

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!