This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Bilindiği üzere Samsung 2013 yılının ilk yarısında piyasaya sürdüğü Galaxy S4, üstün teknik özellikleriyle akıllı telefon pazarını alt üst etmişti. Ancak LG G2, Nexus 5 gibi yeni modellerin çıkmasıyla ikinci plana düşen Galaxy S4, Samsung’un “cilasıyla” Japonya’da Galaxy J ismiyle yeniden hayat buldu. Şimdi ise Galaxy J başka ülkelere açılıyor!

galaxy j
 / © samsung-blog-news

Samsung’un “eskiyen” modelini modifiye edip piyasaya sürmesi kimi kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Ancak üretilen bu yeni telefon sadece Japonya pazarına sunulunca hevesler kursakta kaldı. Teknik özellikler olarak Galaxy Note 3 ile Galaxy S4 arasında bulunan Galaxy J, Samsung Tayvan’ın reklamında boy gösterdi. Reklam videosunda model numarasına vurgu yapılmazken, reklamın 8. saniyesinde telefonun üzerinde gözüken (sağ kenarında çok küçük şekilde) SC-02F kod numarası, cihazın Galaxy J olduğunu açıklıyor. Sadece Japonya pazarında satılacağı düşünülen Galaxy J, Tayvan’daki reklamlarda boy gösterince diğer kullanıcılara da umut kapısı açıldı.

Tabi ki henüz telefonun Avrupa ya da Amerika’ya açılacağına dair hiç bir bilgi elimize geçmedi. Fakat cihazın teknik özelliklerine göz attığınızda neden bu kadar heyecanlandığımızı anlayacaksınız;

Galaxy J, boyut olarak kardeşi Galaxy S4’e benzerken, teknik donanımıyla abisi Galaxy Note 3’ü andırıyor. Galaxy S4’ün eskiyen Snapdragon 600 işlemcisi yerine Galaxy J’de 2.26 GHz Snapdragon 800 işlemci bulunuyor. RAM olarak ise abisiyle aynı miktarı barındırıyor; 3GB. Full HD Süper AMOLED ekranı 5 inç büyüklüğünde ve pil kapasitesi 2,600mAh değerinde. Çıkartılabilir bataryasının yanında 32GB olan depolama alanı microSD desteğiyle artırılabiliyor.

Dediğimiz gibi cihazın Avrupa ve Amerika pazarına sürülüp sürülmeyeceği henüz bilinmiyor. Fakat gelirse fena da olmaz!

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu cihaz ülkemize gelirse almayı düşünür müydünüz yoksa Samsung’un gelecek modelini mi beklemeyi tercih ederdiniz? 

 

Vasıtasıyla Engadget Kaynak: Samsung Taiwan Youtube

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • samsung o kadar cok model cikartiyor ki cöp gibi ortalik. sonra hangi telefona yazilim destegi vereceklerini unutuyorlar.

    •   7
      Garez 10.Ara.2013 Link to comment

      ne yapacak yılda tek model mi çıkartacak saçmalama SAMSUNG hedef kitlesi zengin alıklardan fazlasını hedefliyor... iSheepler müşteriden çok yolunacak koyun...

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!