This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung’un Üçüncü Çeyrekteki Karının 7.3 Milyar $ Olması Bekleniyor.

 Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Samsung’un yılın üçüncü çeyreğinde elde edeceği karın 7.3 milyar dolar civarında olacağı tahmininde bulunuldu. Samsung’un bu parmak ısırtan performansında Galaxy akılı telefonlarının satış performansının payı gerçekten çok büyük.

Reuters tarafından geçilen haberde yer alan rakamlara göre 24 Ağustos tarihinde Samsung’un aleyhine sonuçlanmış olan Apple’a karşı patent davasının firmanın ne satış performansına ne de menkul kıymetler piyasalarındaki hisse senedi performansına ciddi bir zarar vermiş olduğunu söylemek imkansız.

Piyasaya çıktığı günden bugüne kadar  20 milyon adetlik satış başarısını yakalamış olan Galaxy S3’ün Samsung’un üçüncü çeyrekteki karının artışına katkısı yadsınamayacak derecede yüksek. Şu an itibariyle geçen sene çıkan  ilk versiyonuna göre 3 kat  daha fazla satılmakta olan Galaxy Note 2’nin Samsung’un dördüncü çeyrekteki ekonomik performansına katkısının da olumlu olacağı ve de beklenen 7.8 milyar dolarlık karı yukarı çekeceği çok açık. 2012 yılı Samsung için gerçekten çok bereketli oldu. Uzun lafın kısası: Samsung'u tutabilene aşk olsun...
 

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!