This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung’un Yeni Nesil Akıllı Telefonlarında 128 GB Hafıza Olacak

Dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinin başında gelen Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre firma yeni jenerasyon telefonlarında 128 GB’lık hafıza kullanımına yönelik çalışmalar için kolları sıvadı. Özellikle gelecek nesil Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 gibi üst sınıf ürünlerin donanımlarına yansıması beklenen dahili saklama kapasitesinin 128 GB’a çıkarılması Samsung eliyle başka firmalarında bu alanda iyileştirme yapmasına altyapı oluşturabilir.

İçerisinde bulunduğumuz yıl içerisinde çıkan ürünlere baktığımızda dahili hafıza alanında yükselen bir trend olduğunu görüyoruz. LG’nin Optimus G modeli ile Nokia’nın Lumia 920 modellerinin 32 GB’lık hafıza seçenekleriyle art arda çıktığı bir ortamda son sözü 64 GB’lık hafıza seçeneğine sahip iPhone 5 ile Apple söylemişti.

Tüm dünya genelinde akıllı telefonlarıyla giderek daha fazla vakit geçirmeye başlayan kullanıcılar çözünürlüğü giderek artan mobil cihazlarıyla daha kaliteli videolar çekiyor, her geçen gün mükemmelleşen telefon ekranlarında video keyfini tatmak için daha fazla film yüklemek suretiyle daha fazla depolama alnına ihtiyaç duyuyorlar. Depolama alanının artması aynı zamanda kullanıcıları SD kart gibi dahili araçları kullanma mecburiyeti ve zahmetinden de kurtaran önemli bir özellik. 

Peki ama dahili hafızayı arttırmanın tüketicilere fiyat olarak yansıması nasıl olacak? Örneğin geçtiğimiz hafta içerisinde satılmaya başlayan yeni iPhone 5’in 16 GB’lık versiyonu ile 64 GB’lık seçenekler arasındaki fiyat farkı 200$’dan daha fazla. Samsung’un yeni ürünlerindeki fiyatlar arasındaki makas ne kadar olacak?

Samsung’un resmi sitesinde yayınlanan haberde herhangi bir ürün ya da herhangi bir tarih bilgisi olmadığı gibi 128 GB’lık cihazların diğer düşük hafızalı cihazlar ile arasında olacak muhtemel fiyat farklılıkları hakkında ipucu verebilecek herhangi bir bilgi bulunmamakta.

Samsung yeni 128 GB’lık telefonlarını çıkartıncaya kadar piyasanın dahili hafıza konusundaki en büyüğü iPhone 5 olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!