This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung'un Yılın İlk Çeyreğindeki İnanılmaz Başarısı

Samsung’un Android piyasasındaki aktiviteleri ve de kar iştahının arttığını ve de bu anlamda yüksek satış geliri ettiğini biliyoruz. Galaxy S2 yirmi milyon satış adedine ulaşmış başarısının ardından Samsung S3 serisi ile gelmiş geçmiş en çok satış adedine ulaşan akıllı telefon rekoruna ulaşmaya baya istekli gözüküyor. Samsung’un Android piyasasındaki kararlı duruşu ve yatırımları kendisini bu piyasanın tekeli ve hakimi konumuna getirebilir ve HTC,Sony,Motorola ve LG gibi devleri büyük sıkıntılara sokabilir gibi gözüküyor. Bu noktada Samsung’un ilk çeyreğe yönelik yayınlanan mali tablolarında karlılığın %82 arttığını görünce gözlerimiz adeta yerinden oynadı.

Samsung’un 2012’nin ilk çeyreğindeki performansı gerçekten inanılmaz. Bu arada Samsung firması, yükselen karlılığa ek olarak, firmanın kuruluş tarihi olan 1938 yılından bu yana gördüğü en büyük kar net kara 4.5 milyar dolar ile ulaşmış oldu. Android telefonlar, kameralar, ev eşyaları ve diğer elektronik ekipmanların da desteği ile Samsung her anlamda rakiplerine tozunu yutturmuş oluyor.Bu rakamlar S3 modelinin piyasaya sürülmesinden hemen önce şirkete büyük bir moral olmuş oldu.

Şirketin yıllar içerisindeki büyümesi gerçekten parmak ısırtıcı. Samsung satış gelirlerini geçtiğimiz yılın ilgili dönemine göre %22 arttırarak 40 milyar dolara taşarmayı başardı. Bu büyüme açık söylemek gerekirse domine edici bir yöne doğru gidiyor. Bu tip bir büyümenin Android piyasasındaki rekabete olası etkilerinin olumsuz olabileceği korkusunu bir nebze taşıyoruz.

Ufak çekincelerimizi dile getirdikten sonra Android piyasasının en büyük üretici firmasını bu başarısına şapka çıkartıyoruz.

Tebrikler Sammy!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!