This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung ve HTC iPhone 5 Çıkar Çıkmaz Patent Davası Açmaya Hazırlanıyor

Yarın tüm akıllı telefon piyasası için büyük bir gün. Apple 2007 yılından beri yüksek ilgi gören iPhone’un en son versiyonu olan iPhone 5’i tanıtıyor. Firmanın akıllı telefon piyasasındaki en büyük rakipleri Samsung ve HTC ise kılıçlarını şakırdatmaya başladılar.

CNET teknoloj haber portalının Korea Times isimli haber kaynağından alıntı yaptığı bir haberde Samsung firması Apple’ın yeni iPhone’u piyasaya çıkar çıkmaz elinde bulundurduğu LTE (Yüksek hızlı internet erişimi sağlayan teknoloji) patent haklarına dayanarak dava edecek. Samsung’un temel hedefleri ise Avrupa ve Amerika pazarları.

Tayvanlı dev teknoloji firması HTC de çok kısa bir süre önce LTE patent haklarını satın almıştı. Dünyanın en saygın ekonomi haber portallarından Bloomberg’e göre HTC’nin eli özellikle Amerikan pazarında LTE patentlerinde Apple’a karşı çok güçlü.

Her iki firmanın da Apple’dan çok ciddi anlamda yemiş olduğu patent kazıkları bulunuyor. LTE konusunda işi çok ciddiye almış olan iki HTC ve Samsung bu sefer Apple’ı kendi silahıyla vurmaya çalışacaklar gibi gözüküyorlar.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!