This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Samsung yabancı aksesuarlara savaş açtı

Birkaç ay öncesinden kulağımıza gelmeye başlayan duyumlar Samsung’un artık cihazlarında sertifikasız ve Samsung ürünü olmayan aksesuarların kullanımını engelleyeceğini söylüyordu. Görünen o ki bu düşüncelerini Android 4.4.2 güncellemesi ile Note 3 üzerinden hayata geçirmeye başladılar. Güncellemeyi yapan kullanıcılar örneğin Spigen tarafından satılan S-View telefon kılıflarında sorunlar yaşamaya başladı bile. 

galaxynote3portabledeskstand
© Mobile Fun

Samsung, S-View kılıflara özel bir chip koyuyor ve böylece cihaz, kılıfın resmi ürün olup olmadığını anlayabiliyor. Bu sorunla başa çıkmanın iki farklı yolu var. İlki, eğer orijinal bir S-View kılıfı feda etmeyi göze alırsanız içerisinden çipi çıkartıp kendi kullanmak istediğiniz aksesuara takabilirsiniz. Bu telefonu rahatça kandırmanızı sağlar. Bir diğer yöntem ise yeni çıkan Xposed modülünü yükleyebilirsiniz. Fakat bunu kullanabilmek için de telefonunuzun rootlu olması gerekiyor. Biz yine de AndroidPIT olarak orijinal aksesuarları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Şimdilik engel sadece aksesuarlarla sınırlı fakat gelecekte bu kapsam pil ve şarj cihazlarına kadar genişleyebilir. Samsung’a göre bu kaliteli ve doğru aksesuarların üretilip yaygınlaşması için doğru bir yol. Yine de insanların önceden para ödeyerek edindikleri aksesuarları engellemek Samsung’a ne kadar yarar sağlayacak hep beraber göreceğiz. 

Kaynak: Android Police

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • savaş aciyo ama onun sattiklari kab fiyatina adamlar 5 .6 tane alıyo ve daha dayanikli oluyor

  • yani samsung diyorki parayı ben kazanırım başkasına zırnık koklatmam. peki soruyorum samsung'un orjinal kılıfı var ama başka bir firma daha ucuza daha iyisini yapıyor. ben orjinalini almak zorundamıyım. istediğimi alırım. bu kapitalizden başka birşey değil. zaten yakında giyilebilir kıyafetler de çıkacak. ilerde orjinal samsung donu giymeyenler samsung telefon kullanamaz derlerse hiç şaşırmam. :)

  • sony nin üstüne aksesuar hizmeti tanımıyorum

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!