This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Samsung'tan geri adım: Yabancı aksesuarlarla derdimiz yok

Geçtiğimiz hafta Galaxy Note 3'de Samsung'a ait olmayan yabancı aksesuarların Android 4.4 KitKat güncellemesiyle birlikte çalışmayacağına dair haberler bizzat Samsung tarafından yalanlandı. Güney Kore şirketi resmi ağızdan yaptığı açıklamada böyle bir planının olmadığını kamuoyuna duyurdu. 

androidpit galaxy note 3 cover 2
Note 3 telefonunuz için böyle bir kılıf aldıysanız, Samsung'un söz verdiği yazılım güncellemesine kadar kullanamayacaksınız. / © AndroidPIT

"Android 4.4 güncellemesiyle üçüncü partilere ait aksesuarların uyumlu olmayacağına dair herhangi bir ilişki bulunmamaktadır." 

Samsung, geçtiğimiz hafta AndroidPIT dahil birçok basın organında konuyla ilgili çıkan haberlere işte bu sözlerle yanıt verdi. Haberlerde şirketin Android 4.4 KitKat güncellemesiyle birlikte telefonlarında Samsung'a ait olmayan ilave aksesuarların kullanımını engelleyeceği iddia edilmişti. Samsung'un açıklamasının devamında şu sözlere yer verildi:

"Galaxy Note'un Android 4.4 (KitKat) güncellemesinde bir yazılım uyumluluk problemi olduğu ve bazı üçüncü parti aksesuarlarıyla sorunlar yaşandığı doğrudur. Yakında bununla ilgili bir yazılım güncellemesi gelecek."

Sonuç itibarıyla burada iki ihtimal söz konusu. Eğer iyimser bakarsanız, Samsung gerçekten de böyle bir niyeti olmaksızın güncellemeyi yayınladı ve üçüncü parti aksesuarlarını bloke eden hatayı fark etti, şimdi düzeltmeyi çalışıyor. İkinci ihtimale göre ise, şirket tüketicilerin tepkisini ölçmek için bunu planlayarak yaptı ve şimdi hasar tespit çalışması yapıyor. 

Sonuç olarak ekstra aksesuar kullanan Note 3 sahiplerinin şimdi tek yapması gereken Samsung'un söz verdiği yazılım güncellemesini beklemek. 

Kaynak: Ars Technica

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!