This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samsung, yeni tableti Galaxy Note 10.1'i resmen duyurdu

Berlin'de düzenlenecek olan IFA teknoloji fuarı öncesi Samsung, Note 3 ve Galaxy Gear'ın yanısıra yeni tableti Galaxy Note 10.1'i de resmen görücüye çıkardı. 

note 101
© Samsung

Samsung'un Berlin'de yaptığı gövde gösterisinin asıl aktörleri Galaxy Note 3 ve akıllı saat Galaxy Gear olsa da, Güney Koreli teknoloji devi bir sürpriz yaparak S-Pen meraklıları için Note tablet serisinin son halkası olan Note 10.1'i de tanıttı. 2014 edisyonu olarak da lanse edilen yeni tablet, tıpkı Note 3 gibi suni deri kaplamayla gelirken, siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olacak. Cihazın ne zaman piyasaya çıkacağı ve fiyatı konusunda ise henüz bilgi verilmiş değil. 

Tasarım

Samsung, tasarım anlamında yukarıda da belirttiğimiz gibi Note 3'deki suni deri kaplama yeniliğini bu tabletine de yansıtmış durumda. Arka yüzeyde iki renk tercihinin dikkat çektiği orijinal Note 10.1'in aksine, Samsung bu kez arka yüzeyde tek renk tercihi kullanmış. Cihazın krom rengi çerçeveleri ise sizi aldatmasın. Aluminyum gibi görünseler de bu çerçeveler aslında plastik malzemeden yapılma. 

Kamera ve İşlemci

Yeni Note 10.1'in arka kamerası 8 MP kalitesinde fotoğraf veriyor ve LED aydınlatmalı flaşa sahip. Tıpkı Note 3'de olduğu gibi Samsung'un yeni tableti de iki farklı işlemci seçeneğiyle piyasaya sürülecek. 3G özelliği olan model 2.3GHz Snapdragon 800 işlemciyle gelirken, sadece kablosuz bağlantı özelliğine sahip olan versiyonda ise sekiz çekirdekli ve 1.9GHz Exynos işlemci seti bulunacak. Ancak Note 3'den farklı olarak, Note 10.1'in 2012 versiyonunda çıkarılabilir arka kapak ya da değiştirilebilir pil bulunmuyor. Ama zaten 8,220 mAh gücündeki pil çok fazla şikayete neden olmayacaktır. 

samsung galaxy note 10 1 2014 black pen front
© Samsung

Ekran ve Diğer Özellikler

Samsung'un yeni tabletinde dikkat çeken unsurlardan biri elbette ekran. 2,560 x 1,600 piksel çözünürlüğündeki LCD ekran, yaklaşık 300 ppi. yoğunluğa sahip. Samsung-Google ortaklığının ürünü olan Nexus 10'dan da tanıdığımız ekran, bu boyuttaki tabletler arasında bulabileceğiniz en kaliteli ekranlardan biri. 

Performans açısından bakıldığında ise Samsung Galaxy Note 10.1'in 3 GB'lık sistem RAM'inden kimse şikayet etmeyecektir. Samsung'un yine Berlin'de tanıttığı akıllı kol saati Galaxy Gear'la uyumlu olarak tasarlanan cihaz Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine sahip. Yeni Note 10.1, 16, 32 ya da 64 GB dahili bellek seçenekleriy ve 64 GB'a kadar micro SD kart desteğiyle geliyor. 

Yazılım özellikleri açısından bakıldığında ise Note 10.1'in 2014 edisyonunda, özellikle Note 3 yazımızda ayrıntılı olarak işlediğimiz ekstra S-Pen özellikleri dikkat çekiyor.  

Cihazın çok daha ayrıntılı bir inceleme testini önümüzdeki günlerde bu sayfalarda bulabilirsiniz. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!