This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 2 comments

Beklentilerin çok üstünde satış yakaladı

Samsung'un ilk Tizen işletim sistemine sahip telefonu Z1 geçtiğimiz aylarda Hindistan'da satışa sunulmuştu. Bangladeş'te sadece 20.000 satan Z1, ülke genelinde 100.000 adeti görmüş durumda. Samsung'un Hindistan'da ciddi rakibi olan Micromax karşısında bir nevi galibiyet aldığını söyleyebiliriz. 

 

samsung z1 tizen
Samsung Z1 / © Samsung

Samsung'un  6 ayda bir piyasaya yeni bir telefon sürme stratejisi devam edecek gibi görünüyor. Çıkardığı yeni telefonların birçok kesimler tarafından desteklenmemesi Samsung'un yanlış bir strateji belirlediğini destekler nitelikte. Yanlış stratejiler belirlemeleri bazı firmaların iflas etmesine sebeb olmuştu. Akıllı telefon piyasasında daha önce iflasın eşiğine gelmiş firmalar gördük. Yakın bir zamanda Nokia, Motorola gibi firmaların satılmaları oldu. 

Samsung Z1'in genel özelliklerine bakıldığında, 480p çözünürlükte 4 inç ekrana sahip. 1.2 Ghz hızında çift çekirdekli işlemci ve 768 MB RAM yer alan Samsung Z1'de, 3.1 megapiksel arka ve VGA ön kamera ve 1500 mAh pil bulunuyor. Samsung ayrıca Kore, Hindistan, Polonya, İngiltere, ve Amerika'da Tizen uygulama geliştiricileri için bir test laboratuarı sunucuları kurdu.

Siz Samsung'un yeni çıkarmış olduğu Z1 hakkında neler düşünüyorsunuz?2 comments

Yeni yorum yaz:
  • Zaten bu Z1'in 90 dolar gibi bir fiyat etiketi var. Bence Özelikleri daha yüksek tutulsaydı daha iyi bir fiyata daha iyi satışlar yakalayabilirdi.

  • Yasin Öz 16.Şub.2015 Link to comment

    WP bile piyasada çok yavaş ilerliyor. Tizen'in işi çok zor. Ayrıca samsung'un bada gibi kötü bir geçmişi var. Eğer tizeni satmak istiyorsa bazı özellikleri ön plana çıkarmalı. Örneğin 100$ seviyesine 8mp/2mp kamera sunmalı. LG fino 100$ 8mp kamerası var, 1gb ram, s200 işlemci var.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!