This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Samurai II: Vengeance – Aksiyon Zamanı!

Heyecanlı hikayesi ile dikkat çeken, sürükleyici aksiyon oyunu Samurai ‘nin ikinci sürümü olan Samurai II: Vengeance 'i sizin için test ettik. Samurai II: Vengeance Samuray Daisuke’nin azılı düşmanı Orochi ile mücadelesine konu oluyor. Samurayımız bu macerada intikamının peşinden koşuyor. Daisuke, edebi düşmanına ulaşabilmek için köylerden, kasabalardan geçiyor, dağları tepeleri aşıyor ve de sonunda Ölüm Adası’na gidiyor.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.01 1.1.4

Özellikler & Kullanım

Test device: LG Optimus Black
Android sürümü: 2.3.4
Root: No


Samurai II: Vengeance uygulamasi, cihazınız üzerinde 41,3 MB’lık bir alan kaplıyor. Uygulama App2SD’ yi de desteklemekte.


Oyunun bir güzelliği oyucuya iki farklı mod sunuyor olması. Bu modlar sırasıyla :Standard hikaye modu ve de Dojo modu.


Hikaye modu: Yedi ayrı bölümden oluşuyor. Esas oğlan Daisuke olarak dağları tepeleri aşarak ezeli düşman Orochi’yi bulmaya çalışıyorsunuz. Oyun her ne kadar dövüşme temelinde ilerlese de geçişlerdeki detaylar harika. Yeri geliyor Orochi’nin kasaba ve köylerdeki insanların hayatını mahveden eşkıyalarını tepeliyor, ya da bir takım fiziksel engelleri aşmaya çabalıyorsunuz.
Hikaye modunu üç farklı zorluk seviyesinde oynama imkanı var. Ama ilk seviyenin bile yer yer bizi çok zorladığını hatırlatırız.


Dojo Modu: Bu mod bir anlamda hayatta kalma modu diyebiliriz. Bu sefer Daisuke’yi bir ringin ortasında kendisini pataklamaya gelen dövüşçülere karşı mücadele verirken buluyoruz. Amaç ringde mümkün olduğunca uzun kalabilmek ve saldırılara dayanabilmek. Üzerimize gelen düşmanların güç seviyesi zaman içerisinde sürekli artıyor.


Özetle:
Samurai II: Vengeance harika bir aksiyon oyunu. Dojo modundaki bölümler arası geçişlerdki manga sahneleri harika. Oyuna yönelik tek eleştirimiz çok fazla bölüm içermemesi. Bu durumu oyunu hevesle oynayanlar için sıkıntı yaratabilir.

Ekran & Kontroller

Samurai II: Vengeance oyununun kontrolleri basit ve iyi. En güzel tarafı da oyunu nasıl oynamak istediğinize bağlı olarak değiştirilebilmesi. Oyun kontroller için çok iyi bir ön ayarlama opsiyonu sunuyor. Sezgisel hareketlere verilen serbesti çok hoş. Hareket tuşu sol alt kısımda yer alıyor.Zıplama ve saldırı tuşları ise sağ tarafta. Kullanıcı bu tuşların yerini istediği ibi değiştirebiliyor.


Oyunun kullanımındaki en güzel taraflardan birisi ise kombo atak yapma şansının olması. Kombo yapmak için saldırı tuşlarını kullanıyorsunuz. İşi daha çekici hale getiren nokta ise, rakiplerinizi tepeledikçe topladığınız karma puanlar ile yeni kombo tipleri satın alabiliyor olmanız.


Eğer manga izlemek hoşunuza gidiyorsa grafikleri beğeneceğinizden şüphemiz yok. Oyun içerisine yerleştirilmiş çok güzel grafik ayrıntıları var. Öneğin herhangi bir zorluğu yendiğinizde en son aksiyon sahneleri yavaş çekimde gösteriliyor.

Hız & İstikrar

Samurai II: Vengeance oyun akışı kusursuz ve de gayet hızlı. Fakat Dojo modunda bazı bölüm arası geçişlerde yüklemeleri beklemek zorunda kaldığınmız oldu. Fakat gerek oyun esnasında gerek de manga animasyonlarında hiç bir donmaya rastlamadık.

Fiyat/Performans Oranı

 Samurai II: Vengeance oyunun makul bir fiyattan sunulduğunu düşünüyoruz.

Ekran Görüntüleri:

Samurai II: Vengeance – Aksiyon Zamanı! Samurai II: Vengeance – Aksiyon Zamanı! Samurai II: Vengeance – Aksiyon Zamanı! Samurai II: Vengeance – Aksiyon Zamanı!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!