This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

SanDisk’ten dünyanın en yüksek kapasiteli microSD kartı

Barselona’da gerçekleşen Mobile World Congress 2015 kapsamında teknoloji devleri yeni cihazlarını tanıttı. Bellek depolama konusunda dünyanın önde gelen firmalarından SanDisk Corporation da etkinlikte mobil cihazlarda kullanılan ve dünyanın en yüksek kapasiteli microSD kartı olan 200GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kart, Premium Edition’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu. Geçtiğimiz yıl 128GB microSD kartını tanıtan SanDisk bu yıl kapasiteyi yüzde 56 arttırarak mobil depolama konusunda kullanıcılara daha önce sağlanmamış olasılıklar sunuyor.

SanDisk 200GB
© sandisk

Yeni ürünleriyle ilgili konuşan SanDisk Dünya Genelinde Dijital Görüntü Uygulamaları’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı Christopher Chute, “Mobil cihazlar oyunu tümden değiştirmiş durumda. Tüketiciler tarafından çekilen her 10 görüntüden 7’si akılı telefon veya tabletlerden çekiliyor. Tüketiciler artık mobil cihazları görüntü çekme ve paylaşma alanında bir numaraya yerleştiriyorlar. Mobil kullanıcıların ihtiyaçları değiştikçe yeni taleplere yetişen SanDisk bu olağanüstü yeteneğini 200GB SanDisk Ultra microSDXC kart gibi benzersiz bir ürünle portföyünü geliştirerek kanıtlıyor“ dedi.

Ürün aynı zaman da transfer hızıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Android akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için ideal olan bu Premium Edition microSD kart, dünyanın en yüksek kapasitesini, 90 MB/s gibi sıra dışı bir transfer hızıyla harmanlıyor. Bu transfer hızı ile tüketiciler dakikada 1.200 fotoğraf gönderebilirler. Ürün yılın ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacak ve fiyatı 399 dolar olacak.

 

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • Teknolojinin gelişmesi adına çok iyi ama günlük kullanım için fiyatı çok yüksek :)
    Toshiba'nın class 10 sd kartları uygun oluyor. 16gb 20 lira, 32gb 40 lira.

  • Bunun ülkemize geldiği fiyatı düşünemiyorum bile...

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!