This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sen bana bir telefonu Android: Replika telefonlar

Çin son yıllarda patlıyor. Yani Çin ekonomisi… Çılgınca üretim, çocuk işçiler, düşük kalitede de olsa yapılan yüksek miktarda üretim. Elbette bu üretimlerin hepsi berbat işler değiller, aralarında göze girenler de oluyor. Bunların yanında sadece büyük markaların en iyi modellerini klonlayanlar da mevcut. Siz ister klon deyin, ister replika, ister çakma. Peki en çok karşımıza çıkan klon telefonlar hangileri? İşte Çin’den çıkan başarılı klon telefonlar…

Samsung Galaxy S3 / Samsung Galaxy S4 vs FeiTeng 

galaxy s3 feiteng gt i9300
© Samsung / Feiteng

Galaxy S3, Samsung için kırılma noktalarındandır. Cihaz ülkemizde halen en çok kullanılan Android telefonlar arasında. Bu cihazın Çinli versiyonuysa FeiTeng GT-i9300. Ekran kalitesindeki fark zaten ortada bunun yanında hafıza da artırılamıyor.

Çinli replikalar arasında Samsung Galaxy S4’ün benzeri olan FeiTeng H9504 atlanmamalı. Görüntüde neredeyse aynı olan cihaz donanımsal özelliklere sıra geldiğinde doğal olarak sınıfta kalıyor.

Samsung Galaxy S6 vs Landvo S6

landvo s6
 © Landvo

Samsung’un en son amiral gemisi, yılın telefonu Samsung Galaxy S6’nın oldukça benzeri olan Landvo S6 arasında donanımsal olarak dünyalar kadar fark var. Cihazın sahip olduğu RAM, sahte TouchWiz’i bile doğru düzgün çalıştıramıyor.

HTC One M8 vs HDC One M8

hdc one m8
 © HDC

HDC One M8 inanılmaz. İnanılmaz çünkü ismi değiştirmeye bile çok kasmamışlar, harflerden birini değiştirsek yeter demişler. Tasarımsal olarak çalma yetenekleriyse endişe verici şekilde iyi.

iPhone 6 vs Dakele 3

iphone dakele
 © Daleke / Apple

Dakele 3’ün hakkını vermek lazım çünkü iPhone 6’nın sahip olması beklenen fakat sonrasında anılmayan bir özelliğe sahip; safir cam koruma. Android ile çalışan cihaz teknik açıdan da çok fena değil. 

Siz daha önce hiçbir modelin klonu olan bir telefon kullandınız mı? Deneyiminiz nasıldı?

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!