This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sızdırılan Muhtemel iPhone 5 Görüntüleri Üzerine

 

iPhone 5'in piyasaya sürülmesi için geri sayım devam ederken teknoloji camiasındaki dedikodu kazanı kaynamaya devam ediyor. Bu yazımızda iPhone'ın tasarımı hakkında yeni bir sızıntı üzerine konuşacağız. Aslına bakarsanız ürünlerin lansmanı öncesinde sayıları giderek artan bu tip sızıntı haberlerine karşı mesafeli yaklaşmak gerekiyor zira işin sonunda havaya konuşmak tehlikesi her zaman mevcut. Biz bu farkındalığı vurguladıktan sonra bu son sızan görüntülerin gerçekten iPhone 5'e ait olabileceği varsayımı ile bu ürünün Android piyasasına potansiyel tehditleri üzerine yoğunlaşacağız.

Aşağıda yer alan fotoğrafları Slashgear isimli güvenilir bulduğumuz bir kaynaktan elde etmiş bulunuyoruz. Bu noktada bu fotoğrafların gerçekten de resmi bir sızma sonucu ele geçirilmiş olduğu düşüncesi kuvvetleniyor. Ayrıca fotoların The Verge gibi başka güvenilir kaynaklarda da yer almış olması dikkat çekici.

Esas konuya tekrar bir u dönüşü yapacak olursak aşağıdaki fotoların iPhone 4S'e büyük benzerlikte bir tasarımın ürünü olduğunu düşünüyoruz. Tasarımında iki farklı renk içeren bu telefonun ekranının 4'inçlik büyüklüğü ile 4S'den bir nebze daha büyük olduğu göze çarpıyor. Bazı tuşların yerinde bir önceki modele göre milimetrik kaymalar olmuş. Kanımızca bu telefon kesinlikle kötü bir görünüme sahip değil. Detaylar için aşağıdaki fotolara göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

Piyasada hakim olan söylenti yeni çıkacak olan iPhone 5'in Android piyasası için büyük bir tehlike oluşturacağı yönünde. Açık konuşmak gerekirse bu tabirleri biraz fazla abartı buluyoruz. Hele ki yukarıda sizinle paylaştığımız fotoğraflar gerçekten de yeni iPhone 5'e ait iseler...


Şimdi bu noktayı tekrar ele alalım. Spesifikasyonları bir tarafa bırakarak tasarım üzerinden gidilecek olduğunda yukarıdaki telefon eğer Apple'ın yeni mucizesi ise ortada iki ürün arasında (iPhone 4S ve iPhone 5) ciddi bir farktan söz etmek gerçekten çok zor. Bu noktada Android için ciddi bir tehditin varlığı bizce şüpheli.

Şimdi Android piyasasının son hakimi olan ve geçtiğimiz ay içerisinde kullanıcılarıyla buluşan Samsung Galaxy S3'ü bir düşünelim. Devasa ekranı, akıl almaz kamerası, uzun pil ömrü ve de yüksek işlemci performansı ile Apple'ın çıkartacağı iPhone 5 karşısında şu andaki mevcut iPhone 4S ile kıyasen bariz üstünlükleri ele alındığında pek de geri kalacağa benzemiyor.

Fakat ortada gerçek olan bir şey var ki Apple yeni ürününü piyasaya sürdükten sonra iPhone sempatizanları ve meraklıları bu ürüne hücum edecekler ve de satış rakamlarında çok muhtemel patlamalar gözlemlenecek. Bizler de bu ürünün çıkışını bekliyor ve de ürünün lansmanının Android piyasasındaki yansımalarını merak ediyoruz.


Fotoğraf hakları: iLabs, Slashgear, The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!