This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Size soruyoruz: Çinli Android telefonlarla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Herkes herhalde şu sözü duymuştur: “Ucuz etin yahnisi yavan olur”. Evet, birçok konuda bu yorum doğru olabilir ama akıllı telefonlar için hala geçerli mi acaba? Özellikle Lenovo, Xiaomi ve Huawei gibi Çinli Android cihaz üreticileri oyuna girdikten ve güçlendikten sonra bu durum değişmeye başladı. Öte yandan durum değişse bile hala birçok kişi Samsun ya da LG gibi markalarla kalite farkının olduğu konusunda hemfikir. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

xiaomi mi 53
 © ANDROIDPIT

Akıllı telefon pazarı hızla değişiyor bu bir gerçek. Eğer dört yıl önce bir Android akıllı telefon seçmeniz gerekse herhalde seçenekler sadece Samsung, LG, Sony ve HTC olurdu. Çinli cihazlarsa sadece ünlü markaların replikaları konumundaydı.

Fakat bu durum değişti. Bugün uygun fiyatlara kaliteli cihaz almak oldukça mümkün. Xiaomi ve Huawei, Samsung ve LG için alternatif olarak öne çıkmaya devam ediyorlar. Huawei, A.B.D pazarına girdi bile ve Xiaomi’ye de ulaşması internet sayesinde hiç zor değil.

Bugün 780 dolarlık bir LG cihaz ile aynı özelliklere sahip Çin menşeli bir ürün 480 dolara satılabiliyor. Lenovo ZUK Z1, Batı pazarlarını sallıyor ve sadece 330 dolar fiyat etiketine sahip. Bunun yanında Oppo ve Meizu’nun da çıkaracağı cihazlar merak uyandırıyor. Örnekler rahatlıkla çoğaltılabilir.

Peki durum böyleyken sizin düşünceniz nedir? Çinlilerin Android telefonlarının hala “ucuz et” olduğu iddia edilebilir mi? Durumla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Bence Çin akıllı telefon üreticilerinin gelişimi…
View results

 

Sizin düşünceniz nedir? Tartışmaya katılın...

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • Ne bileyim ben yaaa sen soyle cinliler nasil? Bilsek buraya gelip bakmayiz..hadi soyle iyi mi dusunelim kotumu haee?

  • çinli üretici var çinli üretici var. merdiven altı üretim yapan çakma telefonlar alınmaz. ancak xiaomi gibi çok büyük ve çok kaliteli üreticiler var. lenovo, huawei zaten marka olmuş durumda lg, sony, samsung vs gibi markalardan farkı yok. lenovo dünyanın en çok pc satan markası (ibm'in sahibi) kendine has markalaşmış ürünleri var misal nasa bile thinkpad kullanıyor, huawei sektörün en yenilikçi şirketlerinden biri. yenilik derken 6gb ram koymaktan bahsetmiyorum elbette, 5g'nin geliştirilmesinde önemli yatırımlar yapan bir firma. diğer taraftan xiaomi kendini kanıtlamış durumda. oppo, meizu gibi markalar da kaliteli ve güzel ürünler sunabiliyor. tek sorun var o da bu markaların türkiye'ye gelmemesi. bu arada son seçenekte yazım hatası var "rekabet artar, fiyat azalır" olacak

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!