Oturum açın

Onaylamak için oturum açın

Şifrenizi mi unuttunuz?

...ya da Facebook ile giriş yap:

Hala bir AndroidPIT hesabınız yok mu? Kayıt ol

Skatroid - Klasikleşmiş bir kart oyunu

Jay O.
0

Çoğunuz Skat oyununa aşinadır - ve eğer hiç oynamadıysanız babalarımızın uzun geceler masa başında oturup gürültü çıkararak Skat oynadığını hatırlarsınız.

Herneyse, Skat da tabii ki Android için sanal ortamda mevcut fakat bundan önce oynadığım pek çok versiyonu beni çok sarmadı. Bugünkü incelememizde Skatroid'in bize hitap edip etmediğine bakalım.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.6.3 1.10.6

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy S3

Android sürümü: 4.0.4

Root: Evet

Modifikasyonlar: Yok

Skatroid'ın ana menüsü kullanım açısından kolay çünkü şu seçeneklere indirgenmiş: Yeni bir oyuna başlayın, kaydettiğiniz bir oyundan devam edin ya da yüksek skorlara bakın.

İlk adım adınızı girmek (ya da kullanmak istediğiniz herhangi rumuz). Kullanıcı ara yüzü hoş bir şekilde tasarlanmış. Rakipleriniz animasyon karakterler. Tekrar söylemekte fayda var, tasarım iyi yapılmış ama yüzlerde ürkütücü bulduğum bir şeyler var. Ama bu büyük ihtimalle benim animasyonlu oyunlardaki olağan tepkimden kaynaklanıyordur. Gerçekten hoş bir özellik: Animasyon karakterlerin isimler Berndroid ve Maudroidline (geliştiriciler son radde Android tutkunu olmalı!).

Sıra size geldiğinde bir takım tuşlar meydana çıkıyor. Diğer oyuncularla iletişimler ve diyaloglar konuşma balonlarında çıkıyor.

Kartlarınız ekranın altında ve bir tuşa basarak sıralanıyor.

Oyunun kurallarıyla ilgili ayrıntıya girmeyeceğim çünkü aksi takdirde inceleme çok uzar. Size uygulamayı oynayabilmeniz için oyunun nasıl oynandığını öğrenmenizi tavsiye ediyorum. Skat oynamayı öğrenmek imkansız değil fakat biraz zaman ve efor sarfetmeniz gerek. Uygulama kısa talimatlarla birlikte gelse de malesef egzersiz yok.

Uygulama oyunun kurallarını ve tasarımını değiştirebileceğiniz birçok ayarla geliyor. Örneğin Grand Ouvert tarzına göre (1999 senesinde uyarlanmıştı) oyunu uyarlayabilirsiniz. Bahsettiğim gibi oyuna ekleyebileceğiniz pek çok eğlenceli ayar var. Örneğin kartlar, arka ekran motifi ve tuşlar.

Ve son olarak Skat'a yeni başlayanlar için harika bir seçenek: Rakiplerinizin zorluk seviyelerini kendi seviyenize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Özet: Skatroid, temel unsurlara indirgenmiş; yani uygulama oyunun kendisi. Uygulama akıcı şekilde çalışıyor ve bilgisayara karşı oynamaya alışmış Skat oyuncularını tatmin eder. Multiplayer seçeneğinin olmamasından ötürü biraz hayal kırıklığına uğramıştım. Bu nedenle bu kategoride oyuna "iyi" veriyorum. Çok hoş yapılmış ama bazıları için Multiplayer modunun olmamasından dolayı oyun "kötü" diye nitelendirilebilir.

Ekran & Kontroller

Diğer başka kart oyunlarının aksine Skatroid'in kullanıcı ara yüzü aslına bakarsanız son derece iyi tasarlanmış ve ayırt edici bir retro görüntüsü var (1990'lar retro sayılıyorsa). Bir başka hoş özellik: Oyuncuların ağızları diyaloglar esnasında oynuyor.

Ana menünün görünüşünü çok beğenmedim ama adaletli olmak gerekirse hemen hemen hiçbir kullanıcı saatlerini ana menüye bakarak geçirmeyecek.

Oyun seçenekleri detaylı ve belirgin olan (ama uzun) iyi açıklamalarla geliyor.

Hız & İstikrar

Skatroid hızlı bir şekilde yükleniyor ve stabil. Yani bu kategoride bir şikayetimiz yok.

Fiyat/Performans Oranı

Skatroid, App Center'da 1.18 Euro ve inanıyorum ki bu adil bir fiyat. Tabii ki reklam yok.


 

 

Ekran Görüntüleri:

Skatroid - Klasikleşmiş bir kart oyunu Skatroid - Klasikleşmiş bir kart oyunu Skatroid - Klasikleşmiş bir kart oyunu Skatroid - Klasikleşmiş bir kart oyunu Skatroid - Klasikleşmiş bir kart oyunu

Karşılaştırılabilir uygulamalar

Şu an için karşılaştırılabilir bir uygulamadan haberdar değiliz. Eğer bu uygulama ile karşılaştırılabilir bir uygulama biliyorsanız, bizleri haberdar etmenizden büyük memnuniyet duyarız

Geliştirici

Stan Baumann

App developer specialized in Android / Java development.

Geliştiriciye e-posta gönder Geliştirici profili

Yorumlar

Yeni yorum yaz: