This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Skype Teröristler İçin Artık Pek Tekin Değil

Skype'ın yapmış olduğu en son güncellemeler sonrasında teröristlerin ya da bir anlamda kendilerini içerisinde bulundukları mücadelede özgürlük savaşçıları diye adlandıranların alternatif iletişim kaynaklarına yönelmesi gerekiyor gibi gözüküyor.

Microsoft'un Skype'ı 8 milyar dolara satın almasından önce Skype üzerinde yapılan görüşmelerin tek bir merkez üzerinden yürütülmesi gibi bir uygulama bulumuyordu. Fakat bu kadar büyük bir yatırımın altında imzası olan Microsoft görüşme trafiğini tek bir merkez üzerinden yürüterek bu gerekli olan emniyet durumlarında merkezi hükümet yetkililerine bu veritabanına erişim hakkı tanımayı planlıyor.

Bu noktada Skype'ın bu son gelişmede temelde çok da olumsuz etkileneceğini düşünmüyoruz. Fakat yine de bir çok haber kaynağında okuduğumuz yorumlar Skype'ın ciddi kullanıcı kaybına uğrayabileceği yönünde. Fakat her koşulda Skype gibi güvenilir ve ikamesi zor bir iletişim hizmeti veren bir programı bırakmak o kadar da kolay değil. Hele ki yurtdışında yaşayan ya da uzak mesafe ilişki içerisinde olanlar için...

Sonuç olarak bu tip bir poltika değişikliği ve bilgi paylaşımının özünde gerçekten de aklında yasadışı işler olanları hedef aldığına ve normal kullanıcıları etkilemeyeceğini düşünüyor ve her ne kadar bazıları tarafından naif bulunacak olsak da buna inanmak istiyoruz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!