This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Smart Washstand

Android'in değişik bir hali: Smartphone & Mobile Expo 2012 fuarında Seraku şirketi Smart Washstand adlı aynayı tanıttı. Bu aynayı bize özel kılan tabiiki terazinin ve lavabonun birlikte gelmesi değil. Smart Washstand Android işletme sistemi ile çalışıyor. Ayrıca içinde bir kamera ve Arduino-Board (bir nevi yazılım ve donanımdan oluşan bir fiziki-bilgisayar-sistemi).

DigInfo TV web sitesi Tokyoda gerçekleştirilen bu fuarda Smart Washstand aynasını yakından inceleme fırsatı bulmuş.

Aynaların çabukca kirlenmelerinden dolayı bu versiyon algılayıcılar ile donatılmış. Bu algılayıcıların sayesinde aynaya el değmeden sistemi kullanmak mümkün. Aynada yer alan bu algılayıcılar ile kamera gözükmeyecek bir şekilde yerleştirilmiş.

Bunun ötesinde ayna ile terazi bağlantılı bir şekilde kurulmuş. Üretici şirket Seraku Smart Washstand sisteminin potansiyelini sağlık hizmetlerinde görüyor.

Smart Washstand

Seraku şirketinden Kohei Mochida: „[Aynanın] arka tarafında bir ekran bulunuyor, ve bu internete bağlanan Android panosu ile bağlantılı. Şu anda kablolu LAN bağlantısını kullanıyoruz, fakat kablosuz bağlantı ve 3G'de kullanılabilir durumda. Ayrıca algılayıcıların her biri Arduino üzerinden Android ile bağlı.“

Smart Washstand şimdilik sadece bir prototip. Fakat Seraku bunu gelecekte değistirmeyi başarabilirse ve seri üretime geçebilirse, bir aynanın fiyatinin yaklaşık 4-5 milyon Yen (yani 100.000-125.000 TL civarı) olacağı belirtiliyor. Fiyatın yüksekliğine dayanarak üretici kira sistemini hayata geçirmeyi planlıyor.
Gelecekte başarılı olup olmayacağını göreceğimiz bu cihazı videoda biraz tanıyabilirsiniz.

(Video linki)

Kaynaklar: DigInfo TV via Caschys Blog

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!