This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

SmoothSync for Cloud Contacts - iPhone’dan Kolay Geçiş Yapın

iPhone’dan Android cihazlarına geçiş yapmak biraz zorlu oluyor. “Bütün telefon rehberimi, datalarımı ve mesajlarımı çok fazla uğraşmadan yeni cihazıma nasıl geçiririm?” sorusuna sıklıkla rastlanabiliyor. SmoothSync for Cloud Contacts sorunun rehber kısmını ele alıyor ve iPhone cihazınızda bulunan tüm rehberi yeni Android cihazınıza geçiriyor ve her zaman güncel tutuyor. Peki uygulama bize ne kadar yardımcı oluyor bunda? Yanıtlar test raporunda.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.1.4 1.3.2

Özellikler & Kullanım

iCloud

SmoothSync for Cloud Contacts özel olarak yeni Android kullanıcılarını ve aynı anda iPhone ve Android cihazlarındaki rehberleri senkronize etmek isteyenleri ilgilendiren bir uygulama.

SmoothSync kullanımı için mecburi olarak iCloud hesabınız olması lazım. Bu hesap ile rehberi iki yönden de senkronize etmek mümkün oluyor. Uygulamanın kurulumu ise gayet basit. Sadecce Apple ID ile şifrenizi girmeniz yeterli oluyor. Birden fazla Apple hesabınız olması bile SmoothSync için problem oluşturmuyor ve böylece uygulamaya birden fazla Apple hesabı girişi yapabiliyorsunuz.

Ayrıca senkronizasyon için farklı zaman aralıkları belirleyebiliyorsunuz.

Rehberi düzenleyin

SmoothSync ile bir başka uygulama olan Contacts Editor Pro da cihazınıza kuruluyor. Uygulamanın avantajı ise, yeni oluşturulan veya düzenlenen rehber girişinin iCloud hesabı ile senkronize edilip edilmemesi.

Senkronizasyon ayarları

Aslında uygulamanın tam olarak bir fonksiyonu değil ama kullanıcıların aramalarda hayatını bir hayli kolaylaştırabiliyor. Buradan Google hesabı ile senkronizasyonu ayarlayamanız mümkün. Otomatik senkronizasyon kapalı ise, çok işe yarayan bir fonksiyon oluyor.

İzinler

Uygulamanın istedikleri izinlerin hepsi mantıklı bir şekilde ve uygulama ile alakalı.

Özet

Eski iPhone kullanıcıları için uygulama altın değerinde. Bunun dışında iCloud sistemini kullanmak ve aynı anda Android’in avantajlarından yararlanmak isteyen kullanıcılar için de SmoothSync for Cloud Contacts tavsiye edilen bir uygulama. Uygulama rehber kayıtlarınızı hızlı ve doğru bir şekilde senkronize ediyor, senkronizasyon için zaman aralıkları ayarlanıyor ve rehberdeki resimler bile kullanılıyor. Fakat uygulamın zaafı grupları desteklememesi. Geliştirici bunun gelecek güncellemeyle düzeltileceğini belirtiyor.
Bunun dışında Jelly Bean kullanıcıları şimdilik bir hata ile karşı karşıya gelebilir. Telefonunuzu yeniden çalıştırdığınızda hesabınız silinebilir. Hatayı ortadan kaldırmak için bu uygulama bulunuyor.

Ekran & Kontroller

SmoothSync for Cloud Contacts kolay kullanıma ne kadar önem verdiğini kendisi belirtiyor. Bunu doğruluğu sadece Apple ID ve şifre girişi yeterli olduğundan anlaşılıyor. Senkronizasyon iki yönlü olarak gerçekleştiriliyor.

Ayar menüsü basit bir dizayna sahip. Fakat böyle bir uygulama için pek bir önemi yok.

Hız & İstikrar

SmoothSync for Cloud Contacts testte hızlı ve istikrarlı çalıştı. Senkronizasyon yaklaşık 600 kayıt için bir dakika sürüyor.

Fiyat/Performans Oranı

SmoothSync for Cloud Contacts Haftanın Uygulaması olarak 3.56 Avro yerine sadece 1.69 Avroya App Center’da mevcut.

Ekran Görüntüleri:

SmoothSync for Cloud Contacts - iPhone’dan Kolay Geçiş Yapın SmoothSync for Cloud Contacts - iPhone’dan Kolay Geçiş Yapın SmoothSync for Cloud Contacts - iPhone’dan Kolay Geçiş Yapın

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!