This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Snapchat hesabını kapatmak için 4 neden

En yakınlarınıza her an canlı yayın tadında paylaşımlar yapabilmek açısından harika olsa da Snapchat kullanımı bazen gerçekten de kontrolden çıkabiliyor. Eğer siz de yavaş yavaş kontrolü kaybettiğinizi düşünüyor ve silmek için bahane aramaya başlıyorsanız, işte size Snapchat hesabınızı kapatmak için oldukça sağlam 4 neden.

snapchat lenses
 © ANDROIDPIT

1. Pek de güzel çıkmıyorsunuz

Bu durum kesinlikle sizinle ilgili değil ve herkese oluyor. Olay selfie üzerine kurulu yani o telefonu suratınızdan çok da uzaklaştıramazsınız. Ekranda çıkan iri gözenekler ve ilginç surat tüylerinden bahsediyoruz. Tamam, filtreler var ama nereye kadar… Bu estetik kaygıları da bir yana bıraksak bolca “ördek surat” pozlarına maruz kalabilirsiniz. Bunun dışında suratınızı şekilden şekle sokmanın da çok iyi bir fikir olduğu söylenemez.

2. Ekran görüntüsü tehlikesi

Snapchat kullanıyorsanız ekran görüntüsü almayacaksınız, kural budur. Zaten en başlarda bu kadar hızlı gelişmesi ve yayılmasındaki etkende ekran görüntüsü alındığında karşı taraftakine bildirilmesiydi durumun. Peki, bu tamamen gönül rahatlığıyla görüntü atmanıza yetiyor mu? Hiç sanmıyoruz. Yine de daha sonra pişman olabileceğimiz birçok resim atıyoruz buna güvenerek. O zaman neden bu riski alıyoruz?

Eğer dünyanın en rahat insanı değilseniz, alay konusu olmaktan pek haz almıyor bunu da kaldıramıyorsanız bizce Snapchat’in getireceği riskler sizi fazlasıyla gerebilir.

AndroidPIT Snapchat tips emoji text w782
 © AndroidPIT.com

3. Hatalar olacak. Her zaman olur…

Düzenli olarak Snapchat kullanıyor musunuz, o zaman yanlış kişiye yanlış fotoğraf mutlaka atılmıştır. Atılmadıysa da yakında atılacak merak etmeyin. Önemli olan yüz kızartıcı bir görsel olmasın, o zaman durum sıkıntılı işte.

Gönderilen görselin geriye çekilememesi elbette üzücü ama zaten olayın heyecanı biraz da oradan geliyor, Snapchat de bunu çok iyi biliyor. Size bu kadar heyecan fazlaysa önceden de dediğimiz gibi, gereksiz risk almayın, fotoğraflarınızı sağ sola saçmayın.

4. Vaktinizi yiyor

Eğer kibar bir sosyal medya kullanıcısıysanız muhtemelen size gelen tüm snaplere cevap vereceksiniz. Mesajıydı görseliydi derken bunlar iyice uzayacak ve günün sonunda tahmin ettiğinizden daha çok vaktini yiyecek.

Snapchat Story bölümündeki videolar da işin cabası. Cuma ve cumartesi gecesi arabada giderken ya da dandik bir ortamda eller havaya sırasında konulan berbat videolar…Kimse saatlerce izlenecek kadar ilginç olmasa da insanlar bunu bilmiyorlar ve bir noktada sizi de kilitleyebiliyorlar. İşte Snapchat’i silerek bu sorundan da kurtulabilirsiniz. Size kalan saatler, arkadaşlarınıza kalansa daha az izlenme olur.

Sizin Snapchat kullanmamak ya da silmek için aklınıza gelen başka bir neden var mı?

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!