This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Avrupa’ya Snapdragon 800’lü Galaxy S4’ler geliyor!

Samsung’un rekor şampiyonu amiral gemisi modeli Galaxy S4, dünyada iki farklı işlemciyle satılıyordu. I9500 ve I9502 model numaralı Galaxy S4’ler Exynos 5 Okta işlemcisiyle hayat bulurken I9505 kod numaralı Galaxy S4, Snapdragon 600 işlemcisi barındırıyor.

gsmarena Galaxy S4 S800
Samsung'un Almanya resmi internet sitesinde cihazın bilgilerine erişmek mümkün. / © Gsmarena

Şimdi bu seriye bir yenisi daha eklenecek! Hali hazırda I9506 kod numaralı Snapdragon 800 işlemcisiyle donatılmış Galaxy S4’ler (bu cihazlar piyasada LTE+ ya da LTE-Advanced model ismiyle de biliniyor), Güney Koreli bir operatör firması olan SK Telecom tarafından sadece Güney Kore pazarında satılıyordu. Fakat İsveç medyasının verdiği bilgilere göre Snapdragon 800 işlemcisiyle donatılmış Galaxy S4’ler Avrupa pazarına da girecek. Artık Avrupalılar’ın Güney Kore’yi kıskanmasına gerek kalmadı!

Şimdilik fiyatlandırma ile ilgili herhani bir bilgi verilmezken, Samsung’un, resmi Almanya internet sitesinde Galaxy S4 LTE+ modelinin tanıtımı konulana kadar haberin gerçekliğine dair herhangi bir kanıt da yoktu. Samsung’un sitesinden bu cihaza ait teknik özelliklere bakıldığında 2.3GHz frekanslı 4 çekirdekli işlemci ve Cat 4 LTE özelliklerinin diğer Galaxy S4’ten farklı olduğu hemen farkediliyor. Geri kalan donanım ise tamamen aynı.

Listede ise gelecek renkler olarak Beyaz ve Siyah belirtilmiş fakat farklı renk seçenekleriyle gelebileceği de not olarak eklenmiş.

Fiyat tahminlerinde ise kimi sitelerde 950$ olarak (yaklaşık 1875TL) gözüküyor. Eski versiyonların fiyatlarının 600$ (1185TL) olduğu göz önünde bulundurulursa Snapdragon 800’lü Galaxy S4 cep yakacağa benziyor! Cihazın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği konusunda ise elimizde herhangi bir bilgi bulunmuyor.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!