This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Snapdragon S4 Pro Quad Core Çip Karşılaştırmalarda Lider

Tegra,Tegra,Tegra, Eynos,Eynos,Exynos, Tegra, Exynos, Tegra... Quad Core’lu Android cihazlarına gelince bunlar son zamanlarda duyduğumuz 2 isim. Samsung’un Exynos 4412 çip seti ve Nvidia’nın Tegra 3 çipi yüksek çıtalı telefonlarda hatta 2012’de oyun konsollarında isimlerini duyurdu ve quad core’un yeni standart haline geldiği şu sıralar bir sonraki atağı kimin yapacağını herkes merak ediyor. Qualcomm açık bir şekilde bu rekabette lider ve yeni Snapdragon S4 Pro’suna ve diğer etkileyici kıyaslamalara baktığımızda görünen o ki Samsung ve Nvidia’nın daha çok efor sarfetmesi gerekiyor. Bu doğru dostlar, yeni bir quad core şampiyonuyla karşı karşıyayız.

Kıyaslamalar tabii ki her şey demek değil ve hangi telefonun/tabletin en iyi performans sergilediği konusunda baz alınamaz. Ama tabii ki bir çip setinin 4 farklı kıyaslamada da liderliği üstlendiğini görünce bu üreticinin bazı şeyleri doğru yaptığını anlayabiliyorsunuz. Qualcomm’un yeni çip seti sadece Tegra 3’e karşı değil tüm kıyaslamaların lideri oldu:

İşte Snapdragon S4 Pro APQ8064, Nvidia Tegra 3 ve Samsung Exynos 4412 kıyaslama sonuçları:

Gördüğünüz gibi Qualcomm açıkara önde ve Galaxy S3 ve HTC One X’de kullanıldığı üzere en iyi çip olarak görünüyor. Yeni çipi göstermek için yazılımcıların 1299 dolara sahip olabileceği 10.1 inçlik bir tablet yarattılar. Aşağıda tabletten bazı resimler, The Verge’ün katkılarıyla:

Tablette çok bakılacak bir şey yok. Tabii ki etikleyici özellikler var ki bunlar Snapdragon S4 Pro 1.5Ghz quad core çip, Adreno 320 GPU, 2GB RAM, 32GB hafıza,13MP kamera, mikroUSB giriş, birkaç mikrofon, ve bir microSD giriş.

Batarya ömrü de etkileyici. The Verge’ün bildirdiğine göre 1 ila 1.5 saatlik kıyaslama testinden sonra (fotoğraf çekimi, internette sörf...vb) bataryada %15-20’lik bir düşüş oldu. Qualcomm bunun eş zamanlı çalışmayan çekirdeklerin otomatik olarak kendilerini gerekli durumlarda kapatmasıyla gerçekleştiğini söylüyor.

Yeni Snapdragon S4 Pro donanımsal olarak kuşkusuz etkileyici bir parça ve bu sene akıllı telefonlara ve laptoplara gelecek.

Resimler: The Verge, zapp5.staticworld.net ve cdn.memegenerator.net

Kaynak: The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!