This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Snapdragon’un S4 Çipi Tereyağı Testinde En Az Isındığını Kanıtladı

Yeni(ce) Snapdragon S4 işlemcinin ne verimli çalıştığını kanıtlamak için Qualcomm bir “tereyağı testi” yaptı. Bu Snapdragon S4’ün ne kadar az ısı yarattığını göstermek için basit ama görsel açıdan yaratıcı biri test. Testte ufak tereyağı küpleri içlerinde Snapdragon S4’ün de olduğu üç işlemcinin arkasına yerleştirildi. Diğer iki işlemci tereyağ küplerini hemen hemen anında eritmesine rağmen Snapdragon S4 diğerlerine nazaran soğuk kaldı.

Akıllı telefonların aşırı ısınması sadece elinizin normalden daha çok ısınmasına yol açmıyor, ayrıca batarya ve diğer önemli dahili bileşenlerin de kötü çalışmasına yol açıyor. Verimli çipler yaratmak her kesin yararına.

Bu S4 bugünün en popüler çiplerinden biri. HTC One X, One S, ASUS Padfone ve Panasonic Eluga’da bulabileceğiniz bir çip. Popülaritesi LTE için takılabilecek en küçük çiplerden biri olması. Ayrıca hardcore oyunlardaki performansı da çok üst seviye.

Tabii ki eğer siz de buna benzer bir tereyağı testini telefonunuzda uygulamak istiyorsanız yanınızda bir plastik poşetin olmasına dikkat edin.
 

Kaynak: Android and Me

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!