Review Authored by:

Soccer Statistics - Futbol İstatistik Uygulaması

Authored by: Volkan E. — 01.Haz.2012

Avrupa Futbol Şampiyonası neredeyse başlamak üzere. Bizler de AndroidPIT Berlin ofisinde şampiyonun heyecanını şimdiden yaşamaya başladık. Milyonlarca insan gibi bizler de işimiz bitikten sonra TV karşısındaki yerlerimizi alarak maçları keyifle izemek için can atıyoruz. Bu noktada futbol fanatikleri için özel olarak hazırlanmış Soccer Statistics uygulamasını mercek altına alıyoruz.

 

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.9 2.03

Özellikler & Kullanım

Soccer Statistics uygulaması futbolseverler için çok detaylı bir bilgilendirme hizmeti vermek üzere dizayn edilmiş.
Uygulamada üzerinde değişikilik yapabileceğiniz üç sekme bulunmakta. Uygulama özellikleri size liglerin görüntülenmesi noktasında hareket esnekliği sağlıyor. Bu noktadaki en temel eleştirimiz uygulamanın gol haberlerini bildiriminde ses seçeneğinin mevcut olmaması. Fakat zamanında sessiz CM oynamaya alışmış futbolseverler için çok da önemli olmayacak bir ayrıntı bu belki de.

Uygulamanın odak noktası genel bilgilendirme üzerine.Uygulama menüsünde gösterilen maç sekmesine tıkladığınızda ise önünüzdeki 24-48 saat içerisindeki maçlara yönelik alfabetik sıraya göre dizilmiş bilgilere erişebiliyorsunuz.

Bu uygulama ile önümüzdeki günlerde başlayacak Avrupa Futbol Şampiyonası’nı takip edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz maçlar hakkında bilgi almak için lig sekmesine de göz atarak aramalarınızı bu filtre üzerinden yapabilirsiniz. 

Bu arada ilk etapta gözümüze çarpan eksiklikler biraz moral bozucu cinsten. Zira uygulamada gol skorerlerinin vede kart gören oyuncuların işimlerini görme şansımız yok . Buna ilaveten asist yapan oyuncu ve yedek klübesi gibi bilgilerinde de dışarıda bırakılmış olması gerçekten çok şaşırtıcı.

Yukarıda saydıklarımızın yanında uygulamada bambaşka detaylı istatistiklerin gösterilmesi durumu söz konusu .

Özetle:


Soccer Statistics uygulaması istatistiki bilgiye aç futbolseverler için güzel bir imkan olarak karşımıza çıkıyor. Fakat amacı futbol istatistiği sağlamak olan bu uygulamanın very tabanında en temel ve aranılan bilgilerin kapsama dışında oluşu birazcık bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu dedirtiyor adeta…

Ekran & Kontroller

Soccer Statistics uygulaması görüntü konusunda biraz eski kafada dizayn edilmiş ve insana Android’in ilk zamanları hissiyatı veriyor. Sekmeler arasındaki geçişlerde Android 4 ‘ün getirmiş olduğu görsel nimetlerden faydalanılamamış.

İşin kontrol kısmına geldiğimizde de aynı hissiyat karşılıyor bizi. Kısayollar ve de geçişler için oluşturulmuş komut sistematiği hiç de kullanıcı dostu değil.

Hız & İstikrar

 Soccer Statistics uygulaması bu alanda bizlerden tam alıyor. Kullanım sırasında hiç bir sıkıntıya rastlamadık.

Fiyat/Performans Oranı

Soccer Statistics uygulaması Uygulama Merkezı ve de Gogle Play üzerinde ücretsiz olarak bulunabilir. Oyun esnasında bir takım reklamlara maruz kalabiliyorsunuz.

Ekran Görüntüleri:

Soccer Statistics - Futbol İstatistik Uygulaması Soccer Statistics - Futbol İstatistik Uygulaması Soccer Statistics - Futbol İstatistik Uygulaması Soccer Statistics - Futbol İstatistik Uygulaması Soccer Statistics - Futbol İstatistik Uygulaması
AndroidPIT Türkiye'nin kuruluşundan beri editör ve sayfa yöneticisi olarak çalışmakta olan Volkan'ın Berlin'deki gizli amacı yaklaşık 100 yıl önce memleketi Bergama'dan Berlin'e kaçırılan Zeus Sunağı'nı geri götürmektir.

No comments

Yeni yorum yaz: