This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

[Söylenti] Bir Sonraki Nexus Akıllı Telefon LG Tarafından Üretilecek

 Bir süredir yeni bir Nexus akıllı telefonun piyasaya sürüleceği söylentileri ayyuka çıktı. Bu noktada üzerinde en çok spekülasyon yapılan konu ise Google tarafından doğrudan desteklenme gibi muhteşem bir ayrıcalığa sahip olacak olan yeni Nexus akıllı telefonu üretme şerefine hangi firmanın ulaşacağı. HTC ve Samsung bu ünvana daha önce sahip olmuşlardı. Androidandme isimli haber kaynağı üzerinden çok ciddi argümanlarla paylaşılan bir söylentiye göre ise bir sonraki Nexus akıllı telefon yine Güney Kore’de üretiliyor olacak. Fakat bu sefer Samsung yerine LG’nin fabrikalarında…

Söylentiler ve Kaynakları

LG son dönemde her ne kadar hemşerisi Samsung kadar adından çok söz ettirecek sansasyonel ürünlerin altna imza atmamış olsa da kendisine akıllı telefon piyasasında çok sağlam yer edinmiş bir teknoloji devi. Google’ın Kasım ayı içerisinde Android 4.2’yi tanıtacağı etkinlikte LG tarafından üretildiği iddia edilen LG Optimus G Nexus’un da görücüye çıkacağı varsayılıyor. Bu iddia ve varsayımların kaynakları şu an itibariyle tamamiyle anonim.


Söylentilerin Gerçekleşme İhtimali

Google tarafından yeni bir Nexus Programı üzerine yapılan açıklamalara göre standartları karşılayan her üretici firmaya yeni nesil Nexus akıllı telefon üretme hakkı tanınacak. Yani bir anlamda Nexus telefonların üretim izni konseptinde ciddi bir değişikliğe gidiliyor. LG tarafından yakın bir zaman önce tanıtılan Optimus G modeli ise aşağıda sıalanan Google Nexus kriterlerini karşılıyor. Google tarafından yeni Nexus telefonlar için koşulan şartlar ise şu şekilde:

• Video oynatmak için 64 MB’lık güvenli hafıza
• Telefon arayüzlerinin ‘özelleştirme merkezi’isimli kullanım esneklik kazandırıcı özellik ile uyumlu olması
• 2013 yılında çıkacak olan Android 5.0’in gerektirdiği donanımsal özelliklere sahip olmak.

Yukarıda kabaca ortaya konan gereksinimleri LG Optimus G özelinde bulmak mümkün olduğu için önümüzdeki 1 ay içerisinde açıklanması beklenen Nexus akıllı telefonun bu cihaz olamayacağını iddia etmek zor. En fazla bir ay içerisinde tüm soruların cevaplarını almış olacağız.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!