This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Söylenti: ‘Nexus 7 3G’ Birkaç Hafta İçinde Piyasada Mı?

Pek çoğunuzun bildiği gibi son aylarda Nexus 7, dünyada çok iyi satış rakamlarına ulaştı. Google, 3 milyon satmayı bekliyoruz dedi ama sene sonu 8 milyonu aşacaklar. Bu başarıyı nasıl yakaladılar? Cevabı basit. Çok iyi donanımsal özellikleri çok uygun fiyata sundular. Amerika’da internetten Nexus 7’yi 200-250 dolar civarı bulabilirsiniz.

Fiyattan kırıp, yarışa bu şekilde devam etmesini ve başarı sağlamasını anlıyorum fakat benim anlamadığım nokta bu başarıyı 3G'siz tabletle yakalamış olması. Benim için tabletin laptoptan en büyük artısı her zaman 3G ve sim kart kullanabilme özelliğidir.

İşte burada yeni bir paragrafa başlamanın zamanı. Söylenenlere göre Google ve ASUS, 3G’li yeni Nexus 7 tabletini yaklaşık 6 hafta içinde piyasaya sürecek. Piyasaya bu giriş şaşırtıcı bir şekilde iPad’in 7inçlik versiyonunun (iPad mini) piyasaya sürülme tarihiyle çakışabilir. iPad Mini, 12 Eylül’de sahneye çıkacak ve Ekim’in ortasında piyasaya sunulacak.

Haber kaynaklarına göre cihazda herhangi bir donanımsal değişiklik olmayacak. Yeni fiyat belli değil ama büyük ihtimalle WiFi’lı versiyonunun üstüne biraz daha ek bir maliyeti olacak.

Arkadaşlar şahsi kanaatim eğer tablet almayı düşünüyorsanız bir 6 hafta daha bu aletin piyasaya sürülmesini beklemek hiç fena olmaz. Zaten şu sıra yeni iPad Mini, Sony ve diğer tabletleri beklemek en mantıklı hareket olur. Yeni modeller girdikçe eskilerin fiyatları illa ki düşer.

Sizin bu aletle ilgili görüşleriniz neler? Aşağıda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Android Central

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • 6 hafta = 6 yıl. Aynen. Hatta kesin bir tarih bile belli değil. Fakat 3G konusu tartışılır. Washington'da belki WiFi noktası bulma konusunda sıkıntı çekmezsin fakat Berlin'in durumunu biliyorsun, hiçbir yerde WiFi yok gibi bir şey. İstanbul'da da bugün Starbucks'taki kalitesiz TTnet interneti beni süründürdü mesela.

  • iki günlük bir Nexus 7 kullanıcısı olarak 3G'li versiyonu 6 haftayla kaçıabilme ihtimalinin varlığını sevmedim. Ama 6 hafta teknoloji aleminde adeta 6 yıl gibi uzun bir süre.. Aslında 3G özelliğini senin yazdığın kadar önemsemiyorum ama yine de 3G'li bir Nexus'a fazla para ödemeye razı olurdum.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!