This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

iOS üzerinde yeterince vakit geçirdikten sonra Android ‘e transfer olan uygulamalardan bir tanesi olan Songify uygulamasını mercek altına alıyoruz. Bu uygulmanın özelliği ise konuşmaları şarkıya dönüştürüyor olması.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.7 1.0.9

Özellikler & Kullanım

 Songify uygulaması telefonunuza fısıldadığınız cümlelerinizi içerisince melodi ve de ritim filtreleri olan bir mikserden geçtikten sonra şarkıya dönüştüren bir uygulama. Market alışveriş listenizden, yanık aşk namelerine kadar ağzınızdan dökülecek her kelimenin şarkıya dönüşüyor olması ne kadar acaip değil mi ?

Uygulamadaki şarkı seçenekleri aslında gayet yeterli gözükmekle beraber meraklı kullanıcılar için daha fazla şarkı seçebilme olanağı mevcut. Bu noktada yapmanız gereken daha fazla 25 ve 75 centlik bozuk para kulanmak olacak (uygulama içerisindeki yaşamımız bu şekilde ). Bu esprili çeyreklikleri internette Draw Something ya da eBay uygulamalarını yükledikten sonra ücretsiz almanız mümkün oluyor..


Uygulamanın getirdiği başka bir güzellik ise oluşturduğunuz şarkıları başkalarıyla SMS , Facebook ya da uygulamanın paylaşım özelliği paylaşabiliyor olmanız. Ayrıca yarattığınız şarkıları alarm tonu ya da zil tonu olarak da kullanabilirsiniz.

Bu uygulamaya dönük en temel eleştirimiz ise uygulamanın Android sürümünün iOS sürümünde var olan ‘canlı’ seçeneğinin olmayışı. Mikrofona girdiğiniz sesleri neredeyse anında şarkıya dönüştürme olanağı sağlayan bu özelliğin neden Android’de yer almadığını anlamak zor.


Özetle:


Songify uygulaması gerçekten kullanıcılarını çok eğlendirebilen spesifik özelliklere sahip. Herkesin içerisinde yatan cevherlerin su üzerine çıkmasına yardımcı oluyor bir anlamda..

Ekran & Kontroller

 Songify uygulamasının kullanımı sırasında buram buram bir iOS havası esiyor. Bu anlamda program geliştiricilerinin esasen iOS için yazılan bu uygulamayı Android’e çok iyi uyarlayamadıklarını söylememiz yerinde olacaktır. İleriki sürümlerde bu eksiklikler giderilirse ekran ve kontroller üzerindeki eleştirel duruşumuz değişebilir.

Hız & İstikrar

 Songify uygulamasi testlerimiz sırasında iki kere ciddi şekilde takıldı ve uzun süren bu takılma hallerini kotarmak için uygulamayı yeniden başlatmak zorunda kaldık. Bunun dışında ciddi bir sıkıntı gözlemlemedik

Fiyat/Performans Oranı

 Songify uygulaması Google Play üzerinde ücretsiz olarak Android kullanıcılarının ilgisine sunuluyor. Ücretsiz bir uygulama olmanın getirdiği istenmeyen reklamlara maruz kalma durumunuz ise bu uygulamada da karşımıza çıkıyor.

Ekran Görüntüleri:

Songify - Beste Yapmanın En Kolay Yolu Songify - Beste Yapmanın En Kolay Yolu Songify - Beste Yapmanın En Kolay Yolu Songify - Beste Yapmanın En Kolay Yolu

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!