This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

SONICable isimli şarj kablosu, cihazları standart kablolara oranla çok çok hızlı şarj ediyor.

 

id402663
 


Son dönemde mobil cihazları hızlı şarj edebilmek önemli bir konu haline geldi. Batarya teknolojilerinin henüz daha uzun kullanım süresi sunacak şekilde geliştirilememesi, üreticilerin müşterilerine hızlı şarj imkanı sunmasına yol açıyor. Bu sayede yarım saat gibi bir süre içerisinde bataryanın yüzde 50 veya 75'ini doldurabiliyorsunuz. 
Hızlı şarj imkanı yongalara entegre olarak gelirken, bazı teknikler kullanarak kablo üzerinden de hızlı şarj imkanı mümkün hale geldi. SONICable mobil cihaz kablosu projesi buna en son örnek. 

Aslında bir microUSB şarj kablosu olan SONICable, standart USB kablolara oranla 2 kat daha hızlı şarj etmeyi vadediyor. Şarj kablosu bunu ise üzerindeki butonla yapıyor. Kullanıcı şarj esnasında kablonun butonuna bastığında, kablonun bütün veri aktarım özellikleri kayboluyor ve kablo sadece şarja odaklanıyor. Bu şekilde cihazları çok daha hızlı şarj edebiliyor.

Indiegogo'da hedefi olan 10.000 $'lık fona ulaşan SONICable, 23 Şubat 2015'te 27$ fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Siz SONICable hakkında ne düşünüyorsunuz ?

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Azem A. 19.Oca.2015 Link to comment

    Veri aktarımı konusu asıl olarak bilgisayara bağlı halde işe yarayabilir. Yalnız bilgisayarların USB çıkış akımları en çok 500mA veriyor diye biliyorum. Bu durumda şarjı ne kadar hızlandırabileceği tartışılır. Adaptör ile prize takıldığındaki priz ile telefon arasındaki veri akışını bilmiyorum ama akım miktarından daha öteye geçebileceğini düşünmüyorum. Yani bu da bilgisayardaki veri trafiğinin yanında çok az kalacağından açıkcası başka birşey var gibi geliyor bu konuda.
    Pratik bir bilgi: Telefonu şarj ederken kapalı konumda şarj ederseniz çok daha hızlı şarj olur. Uçak modunda da daha hızlı şarj olur. Bunun için de herhangi bir ek ürüne ihtiyaç yok.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!