This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Sony 1000 Çalışanını İşten Çıkartıyor, Tüm Çalışanların %15'i

Apple ve Samsung firmalarında sık rastlamaya başladığımız haberlerden biri de işten çıkarmalar. Bu sefer sırada Sony var. Şirket, mobil cihazlar departmanından 1000 kişiyi çıkaracağını açıkladı. Bu da tüm çalışanların yaklaşık %15'i demek. Şirket ayrıca uluslararası merkezlerini İsveç'in Lund şehrinden, Tokyo'ya taşımaya karar verdi. İşten çıkarma operasyon verimliliğini artırmaya, maliyeti azaltmaya ve kârlı büyümüye yönelik bir hareket.

İlk etkilenecek olanlar Sony'nin çalıştırdığı İsveç'li aracılar olacak. Bu planlı değişikliklerle ilgili Sony Mobile'ın başkanı ve CEO'su, Kunimasa Suzuki, şu açıklamalarda bulundu:

"Sunduğumuz şeyleri güçlendirecek daha geniş bir ekiple entegrasyonu ve yaklaşmayı hızlandırıyoruz. Bu bağlamda daha motive ve hedefe odaklanmış operasyonal bir organizasyon şeması Sony Mobile'ın maliyetini azaltacak, pazar verimliliği için süre kazandıracak ve şirketi pazarda güçlü bir konuma getirecek.”

Sony için bu zor bir yıl oldu (HTC, Motorola ve Nokia için de...). Şirket 31 Mart, 2012'de açıkladığına göre 6.4 milyat dolar kaybetti. Yeniden yapılanma yardımcı olabilir.

Resim: engadget.com

Kaynak: The Next Web

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!