This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sony 80 Ülkede Google TV’yi Piyasaya Sürüyor (Türkiye de dahil)

Dünyanın en büyük ve saygın elektronik üreticilerinden Sony ile internet devi Google’ın kafa kafaya vererek tasarladıkları Google TV ülkemizin de içinde bulunduğu çok geniş bir pazar yelpazesinde satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Sony’den akıllı TV konseptine doğru atılan en ciddi adım olma özelliği taşıyacak bu hamle yakın zamanda tanıtılacak olan ürünlerin lansmanlarında görev alacak olan Euronews tarafından duyuruldu. Sony tarafından Berlin IFA 2012’de yapılan açıklamaya göre ilk etap Google TV’ler İngiltere, Kanada, Avustralya, Fransa, Almanya, Hollanda, Brezilya ve Meksika’da piyasaya sürülecek. Ülkemize ise ne zaman geleceği hakkında şu an için net bir bilgi bulunmamakla birlikte 80 ülkelik listede Türkiye’nin de adının yer aldığını müjdeleyelim.

Bu arada Avrupa’nın önemli haber kanallarında Euronews bu önemli akıllı televizyon projesinin partnerlerinden bir tanesi. Her ne kadar bu yeni akıllı TV’ler ülkemize gecikmeli olarak girecek olsalar da içlerinde yer alan Euronews uygulamalarında Türkçe seçeneği mevcut olarak diğer piyasalarda yer alacaklar. Yani bu televizyonları Türkiye dışında alacak olan vatandaşlarımızın Türkçe servislere erişiminde herhangi bir sıkıntı olmayacak.

Bu arada Akıllı TV Konsepti üzerine daha önce sitemiz üzerinde yayınlanan 'Android  Tabanlı Akıllı TV Konsepti Nasıl Olmalı?' başlıklı yazımıza bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!