This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Sony'den akıllı telefonlar için ekstra lens mi geliyor?

Akıllı telefonunuz var ama fotoğraf kalitesinden memnun değil misiniz? Eğer dedikodular doğruysa, Sony bu probleme son vermek için James Bond filmlerinden çıkmışa benzeyen bir cihazı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 

sony camera lens
Söylentiye göre Sony akıllı telefona monte edilebilir, ekransız bir fotoğraf makinası tasarlıyor. / © Sony Alpha Rumors

Sony Alpha Rumors adlı web sitesinine haberine göre Sony'nin tasarladığı cihaz bir çeşit lens fotoğraf makinası. Resimdeki cihaz sadece bir lensi andırıyor olsa da, cihazın kendi içinde bir pili, sensörü ve dahili belleği de olacak. Bu küçük lens ya da fotoğraf makinasının daha ilgi çekici olan özelliği ise cihazı akıllı telefonunuza monte ederek kullanabilecek olmanız. Böylece akıllı telefonunuzu bir anlamda vizör olarak da kullanabileceksiniz. Aynı zamanda bu lensle çektiğiniz fotoğrafları NFC (Yakın Alan İletişimi) ya da kablosuz ağ teknolojisiyle telefonunuza aktarmanız da mümkün olacak. 

Büyük bir sensöre sahip olan gelmiş geçmiş en küçük kameralardan biri olarak düşünülen cihazın ayrıca 20 megapiksel Exmor R sensör ve f/1.8 Carl Zeiss marka lense sahip olacağı da iddia ediliyor. Yine aynı sitenin iddiasına göre bu ürün pek yakında piyasaya çıkacak ve Sony bunun ardından daha küçük sensöre, ama daha fazla zoom'a sahip benzer bir başka cihazı daha piyasaya sürecek. Haberlere göre Sony'nin bu ekransız/vizörsüz fotoğraf makinalarını  bir seri olarak düşündüğü anlaşılıyor. 

Tabii cihazın sadece Sony marka akıllı telefonlarla mı uyumlu olacağı yoksa diğer popüler modellerle de uyumlu olarak mı tasarlanacağı çok önemli bir nokta olarak dikkat çekiyor. Ayrıca Sony'nin sadece kendi cihazlarında kullandığı işletim sistemi olan Android'le uyumlu bir cihaz mı, yoksa diğer mobil işletim sistemlerini de hesaba katan bir cihaz mı tasarladığı da henüz bilinmiyor. 

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • Masallah oldu olacak icine de laptop yerlestiein :D

  • Sony her geçen gün biraz daha ilerliyor ilk smart watchla baslayan devamında kablosuz chiplerle devam edip wifi batarya sarj aletine kadar urettiler ve hala devam ediyorlar bu ürün dedikodu dışında üretime başlarsa mükemmel olur

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!