This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares No comments

Google'dan Sonra Sony de Akıllı Gözlük Üretecek

Japon elektronik devi Sony, Google'ın akıllı gözlük projesi olan Google Glass benzeri bir cihazın üretimi için bir patent başvurusu yaparak ses getirdi. Devrim niteliğindeki akıllı gözlük konseptinin yaratıcısı olan Google bu yeni alanda şimdiden kendisine bir rakip edinmişe benziyor.

sony glass
© Sony

Üretim öncesinde patent alma amaçlı Amerikan Patent Enstitüsü'ne yapılan başvuru dosyasında  kullanılan eskiz çizimleri basınla paylaşan Sony firmasının akıllı gözlüğünün Google'ınkine oranla daha kompleks bir tasarıma sahip olduğu dikkat çekiyor. 21 Mart 2013 tarihinde ilgili kuruma yapılan başvuru sonrasında Sony yetkilileri  Kasım 2012'den beri proje üzerindeki çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirttiler. 

Terazinin bir kefesine Sony diğerine de Google'ı koyduğumuz zaman akıllı gözlüklerin mücadelesinde Android'in yaratıcısı Google'ın özellikle yazılım anlamındaki tecrübesi ve de satış aşamasına getirdiği Google Glasses ürünü ile çok daha ileri bir noktada olduğunu söylemek mümkün. Fakat uzun vadede özellikle oyun alanında dünya dijital sektörüne damgasını Sony'nin aradaki farkı kapataması da beklenebilir. 

 

Kaynak: Patent Bolt

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!