This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 4 comments

Sony'den iki yeni telefon; Xperia T2 Ultra ve Xperia E1

Sony büyüyen profiline iki yeni telefon daha ekliyor. Sadece Çin, Orta Doğu gibi büyüyen pazarlar için düşünülen Xperia T2 Ultra ve Xperia E1'in çifr SIM kartlı varyasyonları da çıkacak. Gelin Sony'nin yeni fabletine ve uygun fiyatlı, ses canavarı telefonuna bir göz atalım.

SonyXperiaT2Ultra
Sony'nin yeni fableti Xperia T2 Ultra/ © Sony

CES Fuarın'da tanıttığı Z1S modeliyle (Nam-ı diğer Z1 compact) teknoloji severleri şenlendiren Sony, ürün portföyüne iki yeni telefon daha ekliyor. Sony'nin 2013 yılında satışa çıkardığı modellerin güncellenmiş versiyonları olan Xperia T2 Ultra ve Xperia E1, ABD dışındaki gelişen marketlerde satışa çıkarılacak.

Paylaşılan bilgilere göre T2 Ultra modeli Çin, Orta Doğu, Afrika ve Asya-Pasifik (Avustralya-Çin eksenindeki ülkeler) pazarlarında satışa çıkarılacak. Yalnız gelişen marketler için çıkacak olması aklınızı çelmesin, zira Sony bu modelini elindekilerin en iyisiyle donatacak, tek bir eksiklikle; işlemci. 6 inç ekrana sahip olacak dev model 13MP kamera ve 3000mAh bataryaya bünyesinde yer verecek. Snapdragon'un henüz duyurulmamış bir serisine mensup, 4 çekirdekli 1.4GHz saat hızında çalışan bir Snapdragon işlemcisiyle dontaılacak.

E1 modeli ise t2 Ultra'ya göre daha mütevazı ve ucuz olacak fakat üstün hoparlör özelliklerini bünyesinde barındıracak. Söylenenler doğruysa E1, Sony'nin ses cihazlarını üreten birimi tarafından geliştirilen ve 100 Db(desibel) seviyelerinde çalışabilen bir hoparlörle donatılacak. Diper özellikleri hakkında ise -4 inç ekranla geleceği dışında- bilgi verilmedi.

Cihazların ne zaman çıkacağı ve fiyatları konusunda bilgi paylaşmayan Sony bu bilgileri muhtemelen Şubat'ta yapılacak olan MWC Kongresinde dünya'ya bildirecek.

Sizin Sony'den 2014 yılı için beklentileriniz var mı? Sony'nin önümüzdeki yılda başarısını artıracağına inanıyor musunuz?

Kaynak: techcrunch

4 comments

Yeni yorum yaz:
  • t2 ultra cok iyi ya arkadaşında dedigi gibi ram. biraz yukseK oIabiIirdi.

  • suan gorseldeki telefonda devasa kalinlikta bosluk yok.olmasi gerektigi kadar kalin.Telefon buyuk ihtimalle Turkiye'ye gelmeyecek.

  • sonıy den tek bır ıstegım var.. allah askına telefonlarının su alt ve ustundekı devasa kalınlıkta kı boslukları ortadan kaldır yaa.

  • güzel cihazlar. t2 ultra 1.5gb ram ile gelse daha iyi olabilirdi. çünkü fiyatının çok ucuz olacağını düşünmüyorum. 1200TL gibi bir fiyattan piyasaya girebilir. yine de alternatif ucuz phablet türü cihazların çıkması güzel (her ne kadar bana hitap etmese de)
    E1 ise ses olarak muhtemelen en iyi cihazlardan biri olacak. ancak 512mb ram sorun olabilir. 1 gb ram olup fiyatı 50$ (100TL) daha pahalı olsa, hem verdiğin paranın hakkını tam anlamıyla verirdi hem de daha çok kişiye hitap etmiş olurdu.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!