This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 2 comments

Sony'den veri transferini kolaylaştıran uygulama

Sony Apple müşterilerine gözünü dikmiş gibi gözüküyor! Japon devinin yeni geliştirdiği Xperia Transfer Mobile uygulaması vasıtasıyla eski telefonunuzdaki verileri (kişiler mesajlar vs.) yeni telefonunuza aktarma işini oldukça kolaylaştırıyor. Üstelik bu işlem için bilgisayara da ihtiyaç duyulmuyor.

Xperia transfer mobile
 © cultofandroid

Bu yeni uygulamanın duyurulması direkt Apple müşterilerini hedef alan Sony Z1 Compact modelinin tanıtımıyla çakışması rastlantı olmasa gerek! Özellikle Sony'nin Apple müşterilerini hedef altığını belirtiyoruz çünkü Sony'nin hali hazırda veri transferi için kullanılabilecek olan uygulaması, Xperia Transfer bulunuyor. Bu yeni güncellenmiş uygulamayla birlikte iPhone'daki bilgilerin aktarılması da mümkün olacak.

Veri transferini gerçekleştirmek için iki telefona da aynı uygulamanın yüklenmesi gerekiyor. Sonrası ise adeta kendiliğinden gelişiyor. Eski telefondaki bilgiler; takvim, rehber, SMS'ler, Yer imleri (tarayıcıdaki), notlar, fotoğraflar, müzikler ve videolar -kısaca aklınıza gelen bütün veriler- otomatik olarak Android cihazınıza -ortak kablosuz ağ üzerinden- kopyalanıyor. Ayrıca uygulama vasıtasıyla iPhone'unuzdaki uygulamaları da aktarabiliyorsunuz. Eğer eski cihazınız da NFC (iPhone'da yok) teknolojisini destekliyorsa, cihazlarınızı NFC üzerinden de eşleştirebiliyorsunuz.

Sony'nin bu uygulamasının tek kusuru Android 4.0 ve altı cihazları desteklemiyor olması. Ancak bu kısıtlamadan akıllı telefon kullanıcılarının toplamının %20'sini etkileyecek! Xperia Transfer Mobile uygulamasını Play Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Uygulamanın nasıl çalıştığı prensip olarak aşağıdaki (Almanca) videoda da gösteriliyor. Video görsel olarak anlaşılır olduğu için dil sıkıntısı olmuyor.  

Kaynak: Sony

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!