This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
8 Shares 3 comments

Sony daha etkileyici bir Xperia Z4 için neler yapmalıydı?

Tamam, Sony’i marka olarak seviyoruz bunu saklamayacağız. Fakat bu işler sevgiyle olmuyor, özellikle de karşında Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge gibi rakiplerin varken. Adamlar ekranı bükerken sen bazı şeylerde fazla ısrarcı olunca işte o noktada etkileyiciliğini kaybediyorsun. Sony de sanki piyasa lideriymiş sanki telefonları kapış kapış gidiyormuş gibi ne tasarımından ne arayüzünden taviz vermemiş. İşte Sony’nin Xperia Z4’e getirmesi beklenen fakat görülemeyen üç yenilik.

Sony Xperia Z4
© Sony

Quad HD ekran

Gözler görsün ya da görmesin, zirveye oynuyorsan QHD ekran şart. Xperia Z3 ekran olarak oldukça sağlam ve canlı parlaklığa sahip bir cihaz ve Xperia Z4’ün de ondan aşağı olacağını düşünmüyoruz fakat yine de QHD ekran ile Samsung’un gerisinde kalmazdı diye düşünüyoruz. 

xperiaz4
© sony

Tasarımda farklılık

OmniBalance güzel bir tasarım, buna hiçbir sözümüz yok. Ama Xperia resmen Z3 ve Z2’nin aynısı gibi duruyor. Bu kadar mı tasarımda yenilikten uzak durulur, insan hayret ediyor. Neyse en azından yeni bir renk eklemeyi düşünmüşler.

Arayüz de aynı

Sony, tasarım konusundan ne kadar cesur davranmış ise arayüz konusundan da o kadar yenilikçi davranmış. Neredeyse yeni ya da düzenlenmiş hiçbir şey yok. Belki de bunu konuşmak için erkendir fakat Samsung’un Touchwiz’i getirdiği hali görünce insan benzerini de Sony’den bekliyor.

Bakalım Sony durumu değiştirmek için farklı hamleler yapacak mı yoksa "alan alır almayan kendi bilir" mantığıyla yola devam mı edecek?

 

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!