This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Sony'den yeni giyilebilir ürün: SmartBand ve Lifelog uygulaması

MWC 2014 etkinliğine hızlı giren Sony, akıllı kordon SmartBand ve Lifelog uygulaması ile giyilebilir ürün pazarında iddialı olduğunu gösterdi. Barselona'da devam edilen Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılan SmartBand Mart ayında 60 ülkede piyasaya çıkarken, Lifelog uygulaması da aynı tarihte Google Play'den indirilebilecek.  

sony SmartBand
 © Sony

Fitness ve sağlık tabanlı uygulama ve cihazların gitgide daha çok önem kazandığı günümüzde Sony, piyasada pek benzeri olmayan SmartBand'le bu alanda iddialı olduğunu gösterdi. Lifelog adlı uygulamayla uyumlu olarak çalışan SmartBand, sadece bir fitness ya da kalori sayma uygulamasından öte, günlük hayatınızdaki etkinlikleri de takip ediyor. Mesela hangi müzikleri dinlediğiniz, nerelere gittiğiniz, hangi kitapları okuduğunuz gibi. 

Cihaz aracılığıyla kendinize hedefler belirleyip bunlara ulaşmaya çalışırken, Sony de gelecekte daha iyi kararlar vermeniz için size ipuçları sunuyor. SmartBand, NFC ya da Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuza bağlanarak bilgileri buraya aktarıyor. 

androidpit smartband 2
SmartBand SWR10 ve LifeLog uygulaması hayatınıza düzen getirebilir. / © Sony

IP582 su geçirmezlik sertifikasına sahip olan SmartBand SWR10, başlangıçta sadece siyah renkte piyasaya çıkacak olsa da zaman içinde cihazın farklı renkleri de satışa sunulacak. Sony ayrıca 2014 FIFA Dünya Kupası için özel bir edisyon da planlıyor. Telefondan 10 metre uzaktayken de kullanılabilen SmartBand SWR10, çok uzağa gittiğinizde ise titreşimle sizi uyarıyor. Aynı şekilde telefonunuza bir SMS geldiğinde ya da sizi ilgilendiren bir tweet atıldığında da cihazın titreşimle uyarma özelliği var. Telefonunzdaki Walkman uygulamasını da SmartBand üzerinden idare etmeniz mümkün. 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!