This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sony Honami Mini: Ufaklıkların en büyüğü mü?

Android meraklılarının hatırlayacağı gibi, Haziran ayında, Sony’nin yeni yıldızı Honami’nin mini versiyonu üzerinde çalıştığı üzerine bazı haberler çıkmıştı. Ancak bu haberlerde şaşırtıcı olan, telefonun küçülen boyutuna rağmen donanım anlamında herhangi bir küçülmenin söz konusu olmayışıydı.

honami mini
© Sony/AndroidPIT

Akıllı telefon üreticileri pazara mini bir model sürdüğünde, ki bu artan bir trend, telefonlar sadece dış görünüş açısından değil, içerik olarak da, amiral gemisi modellerinin küçük kardeşleri olarak kalıyor. Bazı kullanıcılar bunu duymaktan hoşlanmayabilir ama Apple, hakkını vererek, şu an hem harika donanıma sahip hem de küçük telefon yapabilen tek üretici.

Ancak bu değişmek üzere. Teknoloji bloğu Esato’ya göre, bu sene, Sony Honami’nin (kod adı ray 3), 5 inçlik telefonlarla yarışabilecek, mini akılı telefonlar pazarını tamamen değiştirecek bir 4.3 inçlik akıllı ufaklığı, piyasaya sürecek.

Tahmin edilen teknik özellikler şu şekilde:

İşlemci Dört çekirdekli, 2.3 GHz Snapdragon 800 
RAM 2 GB
Ekran 4.3 inch, 720p (1280x720 piksel)
Kamera 20.7 MP 1/2.3" f2.0 Sony G Lens 
Dahili bellek 16 GB + genişletilebilir mikro SD
Pil 2,400 mAh

Daha önce de Sony’den sızdırdığı isabetleri haberlerle hatırladığımız Esato’nun aktardığı haber doğruysa, Sony’nin mini Honami modeli, mini pazarındaki dengeleri değiştirebilir. Zira cihaz bu donanım özellikleriyle hem S4 Mini, hem de HTC One Mini’den daha üstün bir cihaz olarak görünüyor. Sony belki de ekran ve fiyat küçülünce, özelliklerin de küçülmesinin bir gereklilik olmadığını böylece kanıtlamış olacak.

Vasıtasıyla TechKiddy Kaynak: Esato

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!