This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sony’nin yeni lensinin adı belli oldu: Smart Shot

Sony’nin kamerasıyla mobil sektörde dengeleri değiştirmesi beklenen Honami'nin lansmanına sayılı günler kala bu sefer mobil aksesuarlar kanadından bir haber geldi. iOS ve Android cihazlarla uyumlu olması beklenen aksesuarın son haberlerle birlikte fiyat seviyesiyle ilgili de kafalarda bir figür oluşmaya başladı.

sony qx10 1 zpscb9c6490
Şampanya sarısı ve gümüş renkli QX10 / © Sonyalpharumors

Sony’nin yakında tanıtacağı lens kameraları Sony Smart Shot serisiyle ilgili dedikodular hakkında daha derin kanıtlar istiyorsanız, Sony Alpha Rumors (SAR)’dan gelen son sızıntılara bakmanız yeterli. Kameralarla ilgili yayılan dedikodulara göre yakında çıkacak olan aksesuar iOS ve Android cihazlarla uyumlu olacak ve Wi-Fi üzerinden kablosuz lens olarak kullanılacak. Fakat bu seferki sürpriz rengi; SAR’ın anonim kaynaklardan elde ettiği resimlerden QX10 lens kameranın renginin şampanya sarısı ve gümüş rengi olacağı anlaşılıyor- altın renkli olacağı yönünde iddialar bulunan iPhone 5S ile mükemmel uyumlu! Sızdırılan resimlere haberimizin sonundaki galeriden göz atabilirsiniz.

Daha üst seviyedeki QX100 kamerayı butonları ve etiketleriyle komple deşifre eden resimlerin yanında, SAR, lens kameralar hakkında başka detaylar da vermiş durumda. Buna göre QX100 ‘ün ABD satış fiyatı 450$ (yaklaşık 900 TL) olması beklenirken QX10 250$ (500 TL) fiyat seviyesinde olacak. İki lens kamera da saniyede 30 kare 1080p çözünürlükte video çekebilecek kabiliyette olacak ve optik resim stabilizasyonu bulunacak. Resimler ve videolar doğrudan akıllı telefonunuza veya lens kamera içinde bulunan hafızaya kaydedilebilecek ve yakınlaştırma, poz, beyaz dengesi ve odaklanma ayarları telefonumuzdan ayarlanabilecek. Lens kameraların üzerinde bulunan NFC logosu, cihazla telefonumuzu Wi-Fi ayarlarını kurcalamadan NFC yoluyla eşleştirebileceğimize dair bize bilgi veriyor.

sony qx100 02 zps215a81a3
QX100 Üzerindeki NFC logosu / © Sonyalpharumors

Daha önceki raporlara göre QX10 Sony’nin WX150 kamerasıyla aynı teknik değerleri bize sunacakken (1/2.3 inç 18 Megapiksel sensör ve f/3.3-5.9 lens), QX100 Sony’nin favori fotoğraf makinelerinden RX100m2 ile aynı olan 1-inç 20.2 Megapiksel Exmor R sensör ve f/1.8-4.9 Carl Zeiss lens kullanacak. Her iki lensin de 4 Eylül’de Berlinde yapılacak IFA fuarında tanıtılması bekleniyor.

Lenslerin sızdırılan resimlerine aşağıdaki galeriden erişebilirsiniz.

 

Vasıtasıyla The Verge Kaynak: Sony Alpha Rumors

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!