This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 7 comments

Sony “Sirius”, Xperia Z2 olabilir mi?

Yaklaşık bir hafta önce kod adı Sirius olan yeni bir Sony cihazın haberleri gelmeye başladı ve şimdi de Sirius’ın Xperia Z1’in bir üst modeli olacak Z2 olduğu konuşulmakta. Kaynaklar, Z2’nin Dünya Mobil Konferansı’nda tanıtılacağını iddia ediyor. Cihazın ekranının 5.2 inç ve ekran çözünürlüğünün de 2560 x 1440 olacağı söylentiler arasında. Eğer bu gerçek ise Xperia Z2’nin de ekranının aynı boyutlarda olmasının planlandığı söylentileri akıllara geliyor.

sony z 1
Sirius ya da Z2... Tanışmamıza az kaldı. © AndroidPIT

Sirius’ın diğer konuşulan özellikleri de Z2’nin beklenen özellikleri ile uyuşuyor. Cihazın 20.7 megapiksellik bir kameraya ve 3700mAH pile sahip olması bekleniyor. Çok ince bir tasarıma sahip olması öngörülen cihaz aynı Z1 gibi suya ve toza da dayanıklı olacak. Bravia Engine 3 ve X-Reality teknolojilerini barındıracak Z2 şimdiden Dünya Mobil Konferansı için heyecan yaratmakta.

Sizin Xperia Z2’den beklentileriniz neler? Z1’de eksik gördüğünüz şeyler var mı? 

Kaynak: androidsas

7 comments

Yeni yorum yaz:
 • iste en iyi yol iphone bi senede bir cikiyo bune bole az donanim diye yeni cikan telefonun ustune telefon çıkarıyorlar

 •   3

  En büyük özellik ince ve batarya ömrünün daha uzun olması.

 • erenimdat'a katılıyorum. z1 zaten eylül 2013'de piyasaya çıktı. bence aradan 1 sene geçmeden yeni bir amiral çıkartmak çok yanlış okur ki z2 ile z1 arasın ekran çözünürlüğü ve büyüklüğü dışında fazla fark olmayacak.

  • Can C. 15.Oca.2014 Link to comment

   Eğer Sony böyle bir şey yaparsa bunun tek sebebi "bakın biz de artık oyunun içindeyiz, Samsung ve Apple dışında da alternatifiniz var" mesajını pekiştirmek olur. Sonuçta Z1'den önce rakiplerini bu kadar zorlayan bir model çok çıkartmamışlardı uzun süredir. Z1 ile çektikleri ilgili Z2 ile kalıcı kılmak isteyebilirler.

 • Ya anlamadigim z1 yeni cikmadi mi ? Adamlar bu telefonu z1 den istedigi geliri elde edemedigi icin mi cikariyor? Onca Z1 kullanicisi ne olacak?

 • orkun 14.Oca.2014 Link to comment

  şimdilik kral z1...

 • Bende nisanda telefon ali cam İnşAllah o zaman çıkarsa alırız

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!