This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Sony bomba telefonları 2014'e saklıyor

Japon teknoloji devi Sony'nin biri 2014 Ocak, diğeri de Mayıs ayında olmak üzere iki yeni üst düzey, amiral gemisi telefonu piyasaya süreceği iddia ediliyor. 

 

sony xperia z logo
© AndroidPIT

Geçtiğimiz yıllarda ABD'de düzenlenen CES teknoloji fuarında Sony Xperia S ve Sony Xperia Z gibi başarılı modellerini duyurarak sükse yapan Sony'nin 2014 Ocak ayında da aynı formülü uygulayacağı iddia ediliyor. Asya medyasından sızan haberlere göre Sony, Sirius kod adıyla bilinen yeni amiral gemisi modelini bu etkinlikte tanıtırken, bununla da yetinmeyecek ve Canopus kod adıyla nitelenen bir başka üst düzey telefonu da Mayıs ayında resmen duyuracak.  
 
Yine söylentilere göre Sony Sirius modelinin 5.2 inçlik ekrana ve Snapdragon 800 SoC işlemciye sahip olması bekleniyor. Mayıs ayında duyurulacak olan Canopus ise 5 inç ekranla gelecek ve Snapdragon 800 ya da Snapdragon 805 SoC işlemciye sahip olacak. Ancak bu cihaza ilginç bir başka ilginç dedikodu da telefonun sadece Wi-Fi bağlantı özelliğine sahip olacağı yolunda. 

Elbette bu haberler şu anda dedikodu düzeyinde ama en son amiral gemisi telefonu Sony Xperia Z1'i açıklmasının üzerinden çok zaman geçmeyen Sony, 2014 yılında en büyük rakibi Samsung'tan rol çalarsa buna kimse şaşırmasın.

Vasıtasıyla Phone Arena Kaynak: Digi Wo

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • herkes çerçeveyi eleştiriyor ancak çerçeve çok ince olunca da ekran en ufak bir darbede çatlıyor. örneğin S4 ve G2 sağlamlık konusunda Z ve Z1'in yanına dahi yaklaşamaz. ancak tabikide ekranlar şuan büyüdü ve 5" ekranda bir de kalın çerçeve olunca telefon tablet gibi olur. yine de bence sağlamlık daha önemli.

  • Umarim 2014'te telefonun kenar bosluklari azalir.Eger bu olursa bir sonraki telefonum buyuk ihtimalle Sony olur.Tabi dolardaki bu yukselisle amiral gemileri ucuk bir fiyatla gelirse telefon almaktan kesinlikle vazgecerim.

  • piyasadaki en sağlam telefonları sony üretiyor bence.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!