This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sony Xperia i1 Honami'nin Özellikleri Sızdı

Sızma-sızdırma haberlerinin eksik olmadığı akıllı telefon dünyasında, bu ücretsiz reklam yapma fırsatından son yararlanan şirket Sony oldu. Çin'de yayın yapan bir web sitesi Sony'nin yeni cihazı i1 ya da diğer adıyla Sony Honami'ye ait olduğu iddia edilen özellikleri yayınladı.  

HonamiSpecs
Doğruluğundan emin olamasak da, Honami'nin özelliklerinin yukarıdaki gibi olacağı iddia ediliyor. / © ePrice

Çin'de yayın yapan Eprice adlı web sitesi, Sony'nin heyecanla beklenen cihazlarından biri olan Honami'nin özelliklerinin sızdığını iddia etti. Habere göre, Honami beklendiği gibi kamera özellikleriyle dikkat çeken bir telefon olarak tasarlanıyor. G lens ve Bionz imaj işlemcili kamera, 20 megapiksel kalitesine resim verme özelliğiyle Honami, geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan Nokia Lumia 1020'nin başı çektiği fotoğraf makinası/akıllı telefon hibridleriyle yarışmaya aday.

Diğer donanım özelliklerine baktığımızda, i1'in 2,2 Ghz'lik, dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemciye sahip olduğunu görüyoruz. Android 4.2.2 Jelly Bean sürümüyle çalışacak olan cihazın, sistem RAM'inin 2 GB, dahili belleğinin ise 16 GB olacağı iddia edilirken, micro SD kartla belleği genişletme imkanı da sunulacak. Sony'nin yeni cihazının dikkat çeken bir başka yönü de bu sınıftaki telefonlar için bile yüksek sayılabilecek 3000 mAh gücündeki pili. Ancak 20 MP'lik fotoğraf çeken bir cihazın belleğinin sadece 16 GB'yle sınırlı tutulması bazı soruı işaretlerine neden olmuyor değil.

SonyHonamiCollage
Sony i1 Honami, Xperia Z'nin gelişmiş bir sürümü olacak. / © ePrice

Xperia i1'in ekran boyutunun 5 inç olacak ve ekran Full HD özelliğiyle gelecek. Yine aynı habere göre, çok güçlü arka yüz kamerasına rağmen, cihazın ön yüzündeki kamera sadece 2 MP kalitesinde resim verecek. Ayrıca Honami'nin, tıpkı Sony'nin amiral gemisi modeli Xperia Z gibi suya ve toza karşı dayanıklılığı simgeleyen sertifikaya da sahip olacağı iddia ediliyor.

Sony, söz konusu telefonu 4 Eylül tarihinde, yani Berlin'de düzenlenecek olan devasa teknoloji fuarı IFA'nın başlamasından iki gün önce resmen tanıtacak. AndroidPIT olarak yakından takip edeceğimiz fuarda bizim de telefonu ilk kez görüp, izlenimlerimizi size aktarma şansımız olacak. Bakalım Sony, fotoğraf meraklılarına hitap ettiği bu yeni cihazıyla Samsung'tan rol çalmayı başarabilecek mi. 

Vasıtasıyla SlashGear Kaynak: ePrice

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!