This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sony Xperia Z1 ‘Honami’nin özellikleri açıklandı

Yarın açıklanması beklenen Sony Xperia Z1’in özelliklerine eriştik.  Bu cihaz hakkında birçok haber sızmıştı ve özelliklerinin çoğunu zaten biliyorduk. Onun için elimize geçen basın bildirisi ve fotoğraflar bizi çok şaşırtmadı. Ancak bazı bilmediğimiz, heyecan verici özellikleri de öğrenmedik değil.

Sony Xperia Z1’in 5 inçlik 1080 x 1980 piksel çözünürlüğü olan TFT ekranı olucak. Xperia Z Ultra'da olduğu gibi, TRILUMINOS ekran ve mobil için X-Reality özelliğiyle gelecek. Suya dayanıklı olacak ve Xperia Z, IP55/IP57 iken, Xperia Z1 IP55/IP58 olacak. Sony OmniBalance tasarımına devam ediyor ve bu sefer, tek parça olan sağlam bir aluminyum çerçeveyi de dahil ediyor.

Sony Xperia Z1, Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974 ile çalışacak. 2.2GHz hızlı dört çekirdekli işlemciye ve Adreno 300 grafiğine sahip olacak. 2GB RAM’i, 16 GB dahili belleği, microSD hafıza kartı ve 3000mAh pil kapasitesiyle, onu sabırsızlıkla bekleyenlerle buluşacak.

Sony Xperia Z1 1
© Xoeria Blog/Sony

Bu nihai yüksek çözünürlüklü fotoğraflarda, kamera speklerinin - G Lens logosu da dahil - kamera lensine daha gömülü olduğu görülüyor. İlk fotoğrafın alt kısmına çok dikkatli baktığınızda, hoparlör girişlerinin daha önce görmüş olduğumuz görüntülerle eş olduğunu fark edebilirsiniz. Telefonun sol tarafında, USB girişinin hemen yanında olduğunu düşündüğümüz, etiketi belirgin bir biçimde görünen micro SD kart slotu bulunuyor. Fotoğraflarda, Xperia Z1’e kendine has bir görünüm veren çift-tonlu metal çerçeve tasarımını net bir biçimde görebilirsiniz. 

Sony Xperia Z1 2 small
© Xperia Blog/Sony
sony honami press
© Xoeria Blog/Sony/AndroidPIT

Vasıtasıyla Xperiablog Kaynak: Xperia Z1

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!