This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sony, Xperia Z1 Mini'yi mi çıkarıyor?

Bazılarımız hala IFA 2013’ün heyecanını üzerimizden atmaya çalışırken, teknoloji dünyasının devleri yollarına devam ediyorlar. Bu devlerden biri de Sony ve şirketin bu acelesinin sebebi ya yeni amiral gemisi modeli Xperia Z1’in biraz soğuk karşılanması ya da Japon şirketin emin adımlarla akıllı telefon marketini fethetme hırsından.

honami 1
Mor Sony Xperia Z1 Mini, yeni piyasaya sürülmüş büyük ağabeyiyle © Digi-wo

Sony, Xperia Z1’in mini versiyonunu çıkarmayı planlayarak, rakiplerine savaş çağrısı yolluyor. Bu bir tesadüf değil. Eğer dedikodular doğruysa, Xperia Z1 mini, aşağıda mor versiyonunu gördüğünüz gibi, Sony’nin bu sezonda çıkaracağı üçüncü özgün telefonu olacak. Yakından takip eden okuyucularımızın bileceği gibi  Xperia Z1 Mini’nin, piyasada bulunan diğer mini versiyonlardan farklı olarak donanım açısından en az büyük biraderi kadar sağlam bir cihaz olması bekleniyor.  Telefonun boyutu 4.3 inçe ve çözünürlüğü de 720x1280’e inecek ancak Z1’in bu kompakt versiyonu Snapdragon 800 işlemcisi ve 2 GB RAM’ine ek olarak Sony’nin 20.7 megapiksellik süperstar kamerasıyla büyük ağabeyleri kadar donanımlı olacak.

honami mini
Bu reklamdan Kubrick'in 2001: Bir Uzay Destanı filmi kokusu alıyorum / © Sony/AndroidPIT

Ancak bu konuya şüpheci yaklaşanlara da hak vermek lazım. Eğer ki işlemci gücü 720p ekranına rağmen bu kadar iyi olursa, Sony Xperia Z1 telefonların kraliçesi olacak olmasına da, böyle bir cihazdan bu kadar iyi performans beklemek doğru mu orası şüpheli. Sony tarafından doğrulanmayan söylentilere göre Xperia Z1 mini, Ocak ayında Las Vegas’ta gerçekleşecek olan teknoloji fuarı CES 2014’te tanıtılacak.

Vasıtasıyla Phone Arena Kaynak: Digi-Wo

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!