This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sony Xperia Z2 canlı duvar kağıdı nasıl yüklenir?

Sony, MWC'de tanıttığı Xperia Z2 ile beraber hem arayüzüne küçük rötuşlar yaptı hem de yeni duvar kağıtlarıyla cihazın güzelliklerini ön plana çıkardı. Peki sırf duvar kağıdını beğendik diye Sony Xperia Z2 almamız gerekmiyor! İşte Sony Xperia Z2'nin canlı duvar kağıdını telefonunuza nasıl indireceğinizin yöntemi.
 

xperia z2 live wallpaper nexus 5
© AndroidPIT

XDA-Developers forumundaki kullanıcının biri Xperia Z2'nin canlı duvar kağıdını Android telefonlara yükleyebilmek için APK dosyasını teknoloji severlerle paylaştı. Paylaşılan APK dosyasını telefonunuza yükledikten sonra (Ayarlar>Güvenlik>Bilinmeyen kaynaklar'ı etkinleştirmeyi unutmayın!) görünüm ayarlarından Xperia Z2 ile beraber tanıtılan canlı duvar kağıdını kendi telefonunuzda kullanabiliyorsunuz.

xperia z2 live wallpaper nexus 5 turkish
 / © AndroidPIT

Eğer canlı duvar kağıdını cihazınızda çalıştıramazsanız el ile yükleme yöntemini de seçebilirsiniz. Yalnız bu yöntemle yüklemek için cihazınızın rootlu olması gerekiyor. El ile yüklemek için APK dosyasını system/app dizinine kopyalayın. Daha sonra bir dosya yöneticisi vasıtasıyla uygulama RW R R izinlerini ayarlayın ve bu işlemlerden sonra telefonunuzu baştan başlatın.

screenshot rw r r permission
Cihazınızın RW-R-R izinlerini bu şekilde ayarlayın. / © XDA-Developers

Duvar kağıdı durduğu yerde hareket etmiyor, siz ekranı sağa sola kaydırdıkça hareketleniyor ve rengi otomatik olarak değişiyor. Manuel olarak renk ayarı yapılmıyor. Uygulama cihazınızın belleğinde (RAM) 20 ila 45 mb civarında nispeten yüksek miktarda bir yer kaplıyor.

Uygulu XDA-Developers forum linkine buradan, APK dosyasını indirebileceğiniz Vietnam kaynaklı siteye buradan, direkt olarak APK dosyasını ise buradan indirebilirsiniz.

Vasıtasıyla Xperiablog Kaynak: XDA-Developers, Sonyviet.vn

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • arkadaşlar bir site var ve bu telin uzmanı bu tel ile akla ne geliyor ise anında cvpliyor...belki faydası olur...xperiaturkey.com bir bakın isterseniz...

  • bende aynı şekilde yükledim ama sadece boş bir fon var dalgalanma yok

  • yükledim ama hareket ettirdikçe sadece renk değişiyor. dalgalanma yok ve hiç görünmüyor. sadece rengi harekete göre değişen boş bir fon var

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!