This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

İşleri sizin için karmaşık hale getiren teknoloji firmalarına her zaman güvenebilirsiniz ve emin olun Sony de bunlardan bir tanesi. Bunun en açık örneği de yazı da Sony Xperia Z3+ dediğimiz cihazın dünyanın birçok bölgesinde Xperia Z4 olarak bilinmesi. Neyse bunlar aklımızı karıştırmasın, işte Sony Xperia Z3+ almanız için 7 sebep…

xperia z3 plus colors2
© ANDROIDPIT

1.Ucuzluyor

Sony Xperia Z3+ ilk çıktığındaki fiyatla şimdiki fiyatı arasında oldukça fark var. Hatta az kullanılmış ikinci elleri daha oldukça uygun. Fiyatı düşüyor ve düşmeye de bir süre daha devam edecek. Bunda elbette telefonun ilginç ısınma sorunu da büyük rol oynuyor.   

xperia z3 plus when fast isnt enough a02ae24cafee56e0739b7456a7b3131f 940
 © Sony Mobile

2.Cidden iyi görünüyor

Söz konusu tasarım olduğunda Sony çok da dolambaçlı yollara girmiyor, OmniBalance üzerinden yürüyor. Sonuçta Sonx Xperia cihazlar birbirleriyle oldukça benzerler. Tabi bu benzerlik “kuzen evliliği sonucu doğan çocuk” tarzı bir benzerlik değil, yine hepsi kendine has bir güzelliğe sahip. Bunun yanında muhtemelen Sony bu işleyen tasarım çizgisini hiç değiştirmeyecek ki zaten işleyen bir şeyi neden değiştiresin?

Xperia Z3+ ise önceki modelden biraz daha ince ve hafif, hem görüntüde hem de elde iyi hissettiriyor.

3.Her koşulda yanınızda

Birçok telefon narin çiçekler gibi ama söz konusu Xperia Z3+ olduğunda karşımıza IP65 ve IP68 sertifikası çıkıyor ki yani toza ve suya dayanıklı. Bunun yanında çok suyunu çıkarmadan su altı çekimlerde de kullanabilirsiniz. Kar, kış yağmur bu zamanlarda yapılacak çekimler de hiçbir sıkıntı yaratmaz.

xperia z3 copper2
© ANDROIDPIT

4.Oyuncular için ideal

Başkalarının yapamadığı ve Sony’nin yapabildiği şeylerden biri de PlayStation 4 ile kurduğu bağ. Bu durum da onu oyuncular için muhteşem bir seçenek haline getiriyor. Wi-Fi bağlantınız ile oyunlarınızı cihazınızda oynayabilir, televizyonu da başka bir iş için kullanabilirsiniz.

androidpit ps4 giveaway deal hero 2
 © Evan-Amos 

5.Kamerası harika ve ara sıra da çalışıyor

Sony Xperia Z3+ a 20.7 MP kamerası ile zaten oldukça başarılı. Yani istediğiniz kalitede fotoğrafları yakınlaştırarak ya da normal şekilde oldukça iyi çekebilirsiniz. Bunun yanında 4K video da çekebilirsiniz fakat telefon bir süre sonra kapanabilir. Bir açıdan bakarsanız uzun videolar çekemeyeceğiniz için kollarınız da çok yorulmayacak. Ön kamera da oldukça iyi ve iyi selfieler çekiyor.

Sony Xperia Z3 Plus camera
© Sony Mobile

6.Bu soğuk kış günlerinde ellerinizi çok güzel ısıtır

Hadi bu da bir özellikmiş gibi düşünelim. Kış geldi, havalar da soğuk ne yapacaksınız? Elbette cihazınızın içindeki Snapdragon 810’un “nimetleri”nden yararlanacaksınız. Açın ve bir süre 4K video çekin ardından telefonunuz tatlı tatlı ısınmaya başlayacak. Size bir de tavsiye, en çok üşüyen parmaklarınızı arkadaki NFC logosunun üzerine koyun çünkü en çok orası ısınıyor…

 

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!