This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sony kullanıcılarının merakla beklediği Lollipop güncellemesi nihayet dağıtılmaya başlandı. Ülkemize ne zaman gelecek? Ne gibi değişikler olacak haberimizde.

Lollipop android 1
Sony Xperia Z3 Lollipop güncellemesi aldı / © ANDROIDPIT

Sony, Lolliop konusunda oldukça geç kaldı diyebiliriz. Ama geç olsun temiz olsun mantığı benimsenmiş olmalı. Samsung, LG, HTC gibi rakip firmalar güncellemeri dağıtmaya başlayalı neredeyse 2 ayı bulacak. Peki Sony neden bu güncellemeyi bu kadar geç dağıtıyor. Samsung Lollipop güncellemesinde ciddi sorunlarla karşılaştı.. Hatta önceki haberlerimizde güncellemeyi durdurduğunu açıklamıştık. Rehber durduruldu, kilit ekranı, Wi-Fi hataları yüzünden güncellemeye bir süre ara vermişti. Tabi RAM hataları da gözden kaçmayan diğer problemlerden birtanesi. Samsung hala bu soruna çözüm bulmuş değil. Muhtemelen Sony bunları iyi gözlemlemiş olmalı ki kusursuz bir Lollipop'u kullanıcılarına sunmak istiyor.

Samsung Galaxy S6 ve Sony Xperia Z3 karşılaştırması

AndroidPIT Xperia Z3 Galaxy S5 2
Samsung Galaxy S5  ve Sony Xperia Z3 / © ANDROIDPIT

Güncelleme önümüzdeki hafta tamamen dağıtılmış olacak. Şuan sadece bir kaç Avrupa ülkesine verilen güncelleme çok geçmeden tamamen dağıtılmaya başlanacak. Sony Xperia Z3 kullanıcıları Android Lollipop 5.0.2'i güncellemesi alacak.

Sony Xperia Z3 kullanıcılarına Lollipop müjdesi buradan güncelleme resimlerine bakabilirsiniz

Ülkemize önümüzdeki hafta gelmesi beklenen güncellemede yeni tasarlanmış arayüz olacak. Pil ve performans artışı, geçişlerdeki hassaslık ve dokunmatik tuşlardaki değişikliği görebileceğiz. Güncellemeyi kontrol etmek isterseniz Ayarlar/Cihaz Hakkında/Yazılım güncelleme kısmından gerekli denetlemeyi yapabilirsiniz.3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!