This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

İşte Sony’nin yenilikçi teknoloji aksesuarları

Sony de MWC de yeni cihazlarını tanıtan markalardan. Tanıtılan cihazlar arasından oldukça ilginçleri yer almakta. Xperia Eye, Xperia Projector ve Xperia Agent gelecekte sıkça karşımıza çıkabilir.

sony xperia agent 1
© ANDROIDPIT

Sony’nin tanıttığı cihazlar bizi ellerimizi hatta gözlerimizi kullanmaktan kurtaracağa benziyor. Sony, planlarında görmediğimiz hatta varlığını bile unuttuğumuz cihazlar sayesinde bizi teknolojiye daha çok bağlarken insanlardan da izole etmemeyi planlıyor.

Sony Xperia Ear

Sony’nin ilk tanıttığı cihaz Xperia Ear. İlk bakışta basit bir bluetooth kulaklık gibi görünse de aslında bundan çok daha zeki bir cihaz. Xperia Ear aramalar yapıyor, mesajlara yanıt veriyor ve sesli komut sistemiyle daha birçok işinizi ellerinizi kullanmadan halletmenizi sağlıyor. Bu yaz çıkması beklenen cihaz oldukça ergonomik görünürken tüm günlük kullanıma da uygun.

sony xperia ear 4
© ANDROIDPIT
sony xperia ear 3
© ANDROIDPIT
sony xperia ear 2
 © ANDROIDPIT

Sony Xperia Eye

Geniş açılı lenslere sahip kompakt kamera Xperia Eye boyuna ya da giysiye takılabiliyor. Cihaz, Xperia Ear ile aynı konseptte tasarlandı. Amacıysa bizi gerçekten koparmadan anlık deneyimlerimizi kaçırmamızı engellemek.

360 derece lens ve 4K video desteği içeren cihaz 21 MP kameraya sahip. Sensorleri sayesinde giyilebilir cihaz yüz ifadelerine cevap vererek ve sesli komutları algılayarak işlemler için ellerinizi kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

sony xperia eye 1
© ANDROIDPIT
sony xperia eye
 © Sony
sony xperia eye 2
 © ANDROIDPIT

Sony Xperia

sony xperia projector 1
 © ANDROIDPIT

Sony Xperia Projector herhangi bir medya içeriğini interaktif olarak sadece düz bir zemine yansıtarak görmemizi sağlıyor. Sadece sesli olarak verdiğiniz komutlarla tüm fotoğraflarınızı ya da istediğiniz bir videoyu mutfakta yemek yerken duvara yansıtarak izleyebildiğinizi düşünün, işte onu yapacak cihaz bu.

sony xperia projector 2
© ANDROIDPIT

Sony Xperia Agent

Kişisel asistanınız Xperia Agent sizin sağ kolunuz olacak. Konsept videoda da gösterildiği üzere kullanıcısını eve geldiğinde karşılayan ve onun tercihlerini hatırlayan ve sesli komut sistemi ile çalışan bir cihaz. Cihazın bir kamera ve projektöre de sahip olacağı söyleniyor.

sony xperia agent 2
© ANDROIDPIT

Bu cihazlar size kullanışlı göründü mü yoksa yalnızca çöpe gidecek çalışmalar mı?

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!