This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sony’nin yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen yeni amiral gemisi cihazıyla ilgili dedikodular ve haberler, teknoloji bloglarının dilinden düşmüyor. Sony de bu dedikoduları biraz daha alevlendirmek istercesine resmi Twitter hesabından ilginç bir fotoğraf paylaştı. “İşte herkesin konuştuğu akıllı telefon.. az kaldı” şeklinde bir metnin eşlik ettiği fotoğrafta sadece bir açma kapama düğmesi görünüyor ama doğrusu bunun bile oldukça dikkat çekici göründüğünü söylemek lazım. Özetle artık bizzat Sony bile bu yeni cihazla ilgili teknoloji meraklılarına ufak ufak yem atmaya başlamış durumda.

twitsony
Sony yeni cihazı hakkında gizemli bir tweet attı / © Sony

Merakla beklenen yeni Sony’nin henüz resmi bir adı yok. Bir dedikoduya göre cihaz piyasaya Sony Xperia Z1 adıyla sürülecek ama uzun zamandır, bizim de haberlerimizde kullandığımız Honami kod adının da dolaşımda olduğunu söylemek lazım. Aynı şekilde Sony Xperia i1 de muhtemel isimler arasında gösteriliyor.

Cihazla ilgili sızan çeşitli bilgilere bakılırsa, Xperia Z1, Sony Xperia Z’ye oranla daha iyi özelliklere sahip olacak. Buna göre, yeni cihazda Snapdragon 800 işlemci, 20 MP kamera, 4K video çekebilen görüntü sensörleri, 2 GB RAM ve mikro SD kart yuvası bulunan 16 GB dahili bellekle piyasaya sürülecek.

sony honami leak white 2
Sızdırılan fotoğraflar / © DigiWo

Cihaz görünüş açısından ise tamamen cam kaplama kasasıyla sınıfında diğer Sony’leri andırıyor. Yine 5 inçlik 1080 full HD ekran da Sony’nin bir önceki amiral gemisi modeli Xperia Z ile benzer.  Sony Xperia Z1’in, resmi olarak Berlin’deki IFA 2013 teknoloji fuarı çerçevesinde, 4 Eylül’de yapılacak bir törenle tanıtılması bekleniyor. Cihazın Türkiye’ye ne zaman geleceği konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak: Phandroid

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!